Gadsimta garāko līgodziesmu ieskandināsim kopā ar Aizkraukles jaukto kori „Aizkraukle”, Jaunpils jaukto kori un Rēzeknes jaukto kori „Ezerzeme” un to diriģentiem Eduardu Grāvīti, Lāsmu Pommeri un  Ēriku Čudaru.

 

Jauktais koris "Aizkraukle", kas nes sava novada vārdu, pirms pāris gadiem nosvinējis pusgadsimta jubileju. Tas dibināts 1971.gadā un vien divus gadus pēc pastāvēšanas izcīnījis iespēju stratēt Dziesmu svētku simtgades koru sacensību finālā Rīgā. Kolektīvs aktīvi piedalījies skolotāju koru kustībā, dziedot salidojumos visā Latvijā, kā arī ar koncertiem priecējis mūzikas draugus Slovākijā, Lietuvā, Prāgā.  Pirms dažiem gadiem jauktais koris "Aizkraukle" starptautiskā koru festivālā Moldovā ieguvis Zelta godalgu, savukārt, lai latviskā un muzikālā vidē ieskandinātu Vasaras saulgriežus, ciemojies Vācijā, pie Freiburgā mītošajiem tautiešiem. Vieni no interesantākajiem Jāņiem  piedzīvoti Alpos, kad kolektīvs tieši Saulgriežu laikā ar īpašu latviešu mūzikas programmu  piedalījies starptautiskajā koru festivālā Alta Pusteria. Savukārt šis gads aizrit Aizkraukles kora novadnieka, komponista Pētera Barisona jubilejas zīmē. Maija nogalē diriģents Eduards Grāvītis organizējis vērienīgu un skanīgu Dziesmu dienā Staburagā, kur atzīmēta Vīgantes Dziesmu svētku simtgade, kā arī  komponista, mūziķa un korista Pētera Barisona 120. dzimšanas diena.

 

21.junijā neilgi pirms pusdienlaika, plkst. 11.15 Gadsimta garāko līgodziesmu Latgales pērlē Rēzeknē skandēs jauktais koris „Ezerzeme”. Tieši dienas vidū, plkst.12.45 tai pievienosies jauktais koris „Aizkraukle”,  bet plkst.14.15 Gadsimta garākā līgodziesma LR2 ēterā atskanēs Jaunpils jauktā kora sniegumā.