Gadsimta garāko līgodziesmu ieskandinājām kopā ar trim LR2 uzticamajiem draugiem - Ropažu novada Zaķumuižas folkloras kopu „Oglīte” un tās vadītāju Elīzu Skrebu, Jērcēnu folkloras kopu „Mežābele” un tās vadītāju Artu Šomasi un Ciblas folkloras kopu „Ilža” un tās vadītāju Daci Tihovsku.
Folkloras kopa „Mežābele” jau iesoļojusi ceturtajā gadu desmitā un šo gadu laikā ne tikai rosīgi darbojusies gadskārtu svētku svinēšanā savā pagastā, bet arī ar savu dziedāšanas prasmi priecējusi klausītājus Austrijā un Slovākijā. „Mežābeles” uzmanības centrā ir sava pagasta ticējumu, anekdošu, godu svinēšanu un citu tautas tradīciju saglabāšana, liels darbs tiek ieguldīts arī tradicionālo ziemas masku izpētē. Jērcēnu folkloras kopai Latvijā ir vairākas vārdamāsas - muzikālie kolektīvi ar nosaukumu “Mežābele” – vokālais ansamblis Durbē, sadzīves tradīciju ansamblis Lielplatonē un deju korektīvs Skrundā, tāpēc jo skanīgi savulaik izvērtušies Vislatvijas „Mežābeļu” salidojumi.
Starp citu, tieši Jērcēnu „Mežābelē” savas dziedātājas gaitas sākusi populārā dziedātāja Liene Šomase, jo folkloras kopas vadītāja ir viņas mamma.
21. jūnijā Gadsimta garākā līgodziesma līdz ar saullēktu modināta Rīgā LR2 studijā, būs devusies ilgā, tālā un skanīgā ceļā. Pirmā tās pieturvieta agrā rīta stundā plkst. 5.30 būs Ropažos, pie bērnu un jauniešu folkloras kopas „ Oglīte”. Plkst. 8.15 Gadsimta garāko līgodziesmu LR2 ēterā ievīs Jērcēnu folkloras kopa „Mežābele”. Bet plkst. 10.45 par „Līgo!” varenumu varēs pārliecināties ne tikai LR2 klausītāji, bet arī mūsu valsts austrumu pārrobežas kaimiņi, jo Gadsimta garākā līgodziesma piestās Ciblā, kur to skandēs folkloras kopa „Ilža”.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X