Gadsimta Garāko Līgodziesmu ieskandinājām kopā ar trim LR2 uzticamajiem draugiem - Ropažu novada Zaķumuižas folkloras kopu „Oglīte” un tās vadītāju Elīzu Skrebu, Jērcēnu folkloras kopu „Mežābele” un tās vadītāju Artu Šomasi un Ciblas folkloras kopu „Ilža” un tās vadītāju Daci Tihovsku.

Bērnu un jauniešu folkloras kopā „Oglīte” spēlē tradicionālo latviešu mūziku, apgūst tradicionālos mūzikas instrumentus – kokli, stabuli, vijoli u.c. dzied tautas dziesmas un lustīgi dejo tautas dančus. Un tā jau vairāk nekā 30 gadus. Tajā darbojas bērni un jaunieši no 7 līdz 20 gadiem. “Oglīte” katru gadu piedalās dažādos folkloras festivālos un koncertos, un labprāt ar sevi un latviešu tautas dziesmām iepazīstina publiku Latvijā un pasaulē. Koncerti notiek gan pašu mājās Ropažu novadā, Pierīgā, Rīgā un arī citviet Latvijā. Bijuši arī ārvalstīs – festivālos Polijā, Čehijā, Slovākijā, Vācijā, Zviedrijā, Dānijā, Īrijā, Maskavā, Lietuvā, Beļģijā u.c. Oglīte” ir  ieguvusi daudz folkloras godalgu, turklāt var lepoties arī ar Lielo folkloras balvu!

Par sevi viņi teic, ka esot „kā liela ģimene, sākot no maziem ķipariem līdz pat skaistām liepām!”. „Oglītes” ilggadīgā vadītāja Ligita Šreibere  pati izaudzinājusi sava darba turpinātāju un kolektīva vadības grožus nodevusi kādreizējās folkloras kopas dalībnieces, vēl  jaunās Elīzas rokās.

21. jūnijā Gadsimta Garākā Līgodziesma līdz ar saullēktu modināta Rīgā LR2 studijā, būs devusies ilgā, tālā un skanīgā ceļā. Pirmā tās pieturvieta agrā rīta stundā plkst. 5.30 būs Ropažos, pie bērnu un jauniešu folkloras kopas „Oglīte”. Plkst. 8.15  Gadsimta Garāko Līgodziesmu  LR2 ēterā ievīs Jērcēnu folkloras kopa „Mežābele”. Bet plkst. 10.45 par „Līgo!” varenumu varēs pārliecināties ne tikai LR2 klausītāji, bet arī mūsu valsts austrumu pārrobežas kaimiņi, jo Gadsimta Garākā Līgodziesma piestās Ciblā, kur  to skandēs folkloras kopa „Ilža”.