Gadsimta garāko līgodziesmu ieskandināsim kopā ar diviem mīļiem un seniem līgodziesmas draugiem - Alsungas „Suitu sievām” un Barkavas folkloras kopu „Madava” un viņu vadītājām Ilgu Pavāri un Teresiju Pelšu.
Suitu kultūrtelpa ir spilgti pamanāma ar košām krāsām pilniem tautastērpiem un tai raksturīgo daudzbalsīgās dziedāšanas veidu – burdonu. Tikpat spilgtas un kolorītas ir slavenās „Suitu sievas”, kas ar savām skanīgajām balsīm Latviju priecē jau gandrīz 70 gadus. Par etnogrāfiskā ansambļa dibināšanas gadu tiek uzskatīts 1955. gads, kad dziedošās sievas ar Veroniku Porziņģi (jā, jā!- slavenā Kristapa Porziņģa radinieci !) kā priekšdziedātāju piedalījušās Aizputes dziesmu svētkos. Darbības laikā ansamblis vairākkārt uzstājies dažādās ārvalstīs- Vācijā, Polijā, Lietuvā, pat Vispasaules folkloriadē Japānā un viesojies arī Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV), kur kuplinājis Latvijas simtgadei veltītos pasākumus. Suitu sievas ir priecīgas, ka viņām piepulcējas jaunās meitas, kuras suitu mantojumu ar lepnumu nes gan šeit, Latvijā, gan tālu pasaulē! Ansamblis filmējies mākslas filmā „Pūt, vējiņi”, piedalījies Nacionālā teātra izrādē „Paši pūta, paši dega”, uzvedis „Senās suitu kāzas”, kas piedzīvojušas 49 izrādes visā Latvijā. Sievas par uzmanības trūkumu nevar sūdzēties- viņas vienmēr mīļi aicinātas dažādās gadskārtu ierašās gan pagastā, gan citur Latvijā, daudz līgots dažādās vietās, arī Zosēnu pagastā kopā ar valsts prezidenti Vairu Vīķi Freibergu. Sadarbībā ar Filoloģijas profesori Janīnu Kursīti tapusi grāmata „Suitu identitāte”.
21.jūnija rītā plkst. 9.15 „Gadsimta garākā līgodziesma” piestās Barkavā, no kurienes LR2 ēteram savas skanīgās balsis pievienos folkloras kopa „Madava”. Savukārt pēcpusdienā, kad Gadsimta garākā līgodziesma, apceļojusi lielu daļu Latvijas, būs devusies uz Kurzemi, plkst. 17.15 tā viesosies Alsungā pie „Suitu sievām”.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X