Gadsimta Garāko Līgodziesmu ieskandinājām kopā ar diviem sieviešu koriem - Brocēnu „Laiksni” un tā diriģenti Ināru Bērziņu un Pāvilostas „Sīgu” un diriģenti Madaru Ivani.

Kolektīva Facebook profilā  varam lasīt, kā skaidrot vārdu „LAIKSNE”: Tas esot dabas dots skaistums un mirdzums, latgaļu valodā  nozīmējot „ūdensroze”, bet tulkojumā no prūšu valodas - „zvaigzne”. Un tieši tādas - līganas kā ūdensrozes un spožas kā zvaigznes viņas ar’ esot.

Kolektīvs aktīvi piedalījies dažādos Latvijā organizētajos koru pasākumos, ir konkursa „Zem Māras zīmes" laureāts, arī 2015. gadā Garīgās mūzikas festivālā „Sudraba zvani” Daugavpilī saņemts augstākais novērtējums sieviešu koru grupā. „Laiksne” startējusi arī starptautiskos konkursos Varšavā, „Kaunas Cantate" Kauņā, kur savā koru grupā iegūta 1. vieta. Aizraujošs piedzīvojums bijis Brocēnu svētku laikā „Latvisko dziesmu festivālā” ar devīzi „100minūšu melodijas Latvijai” izcīnītais tituls  Grand Prix.

Dziedošajām dāmām esot arī savas īpašās tradīcijas: pirmā mēģinājuma ballīte, Ziemassvētku svinēšana, Ziemassvētku laika labdarības koncerti pansionātos, kopīgi pārgājieni un ekskursijas. „Laiksnes” dziedātājas apgalvo:

„Esam ļoti jauks, draudzīgs un saliedēts 25 meiteņu kolektīvs, un kopā ar savu diriģenti Ināru Bērziņu esam gatavas kalnus gāzt!!!”

Par SĪGU enciklopēdijā teikts, ka tas esot putns, kurš mājo Eiropā, Āfrikā un Ziemeļamerikā, bet Latvijā novērots ļoti sen- tālajā 1876.un 1908.gadā. Tomēr, kā jau jūras piekrastē mājojošam, korim vārds dots par godu zivij - sīgai, kura sastopama Baltijas jūras piekrastēJ

Lai gan labais tonis diktē nerunāt par dāmu vecumu, tomēr varam pačukstēt, ka sieviešu koris “Sīga” pērn nosvinējis savu apaļo sešdesmito dzimšanas dienu. Kolektīva raženā mūža laikā „Sīgas” dziedātājas piedalījušās neskaitāmos sarīkojumos un koncertos dažādās Latvijas vietās – Saldū, Kuldīgā, Talsos, Tukumā, Liepājā, republikas sieviešu un vīru koru salidojumos Rīgā un Ogrē u.c.

Dāmas uztur draudzīgas attiecības un uzstājušās kopīgos koncertos ar Skrundas, Brocēnu, Durbes koriem un Nīcas vīru kori un, protams, tradicionāli priecējušas klausītājus arī Pāvilostas Zvejnieku svētkos.

21. jūnija pēcpusdienā, plkst. 15.15  Gadsimta garākajai Līgodziesmai pievienosies Brocēnu sieviešu koris „Laiksne”, bet pāris stundas vēlāk - plkst. 17.15 LR2 ēterā dziesmotais sveiciens atskanēs no Pāvilostas - sieviešu koris “Sīga” izpildījumā.