Gadsimta Garāko Līgodziesmu ieskandinājām kopā ar Siguldas kori „Spārni” un tā diriģenti Līgu Ādamsoni un  jaukto kori „Aizkraukle” un tā diriģentu Eduardu Grāvīti.

Jau kopš 1991. gada Siguldas kultūras namā, diriģentes Līgas Ādamsones   saukti, pulcējas dziedātgriboši cilvēki, tolaik – lai dibinātu jauniešu kori. Dalībnieki nāk, dzied, mainās, dzīvo un paši smej, ka visi kopā jau pudu sāls izēduši (bet varbūt izsvīduši mēģinājumos un skatēs), bet kora gars paliek, un pērn tika svinēti apaļie 30! Kā jau jebkurā ģimenē, arī šajā - dziedošajā esot mīļas tradīcijas, kas savējiem saprotamas no pusvārda. Koris  sevi apliecinājis Pasaules koru olimpiādē, ar dziesmām pieskandēta Pētera baznīca Rīgā, dievnami Štūrē, Brēmenē, Falčepingā, Tamperē, Kauņā, arī Allažos un Siguldā.

Pandēmijas laiks dziedāšanas prieku tikai stiprinājis - gan zooma, gan  ārā mēģinājumos (pat uz slēpošanas kalna!), Gaujas malā arī kopīgi talkots.

Jauktais koris "Aizkraukle", kas nes sava novada vārdu, pērn nosvinējis pusgadsimta jubileju. Tas dibināts 1971. gadā un vien divus gadus pēc pastāvēšanas izcīnījis iespēju piedalīties Dziesmu svētku simtgades koru sacensību finālā Rīgā. Kolektīvs aktīvi piedalījies skolotāju koru kustībā, dziedot salidojumos visā Latvijā, kā arī ar koncertiem priecējis mūzikas draugus Slovākijā, Lietuvā, Prāgā. Pirms dažiem gadiem jauktais koris "Aizkraukle" starptautiskā koru festivālā Moldovā ieguvis Zelta godalgu, savukārt, lai latviskā un muzikālā vidē ieskandinātu Vasaras saulgriežus, ciemojies Vācijā, pie Freiburgā mītošajiem tautiešiem. Vieni no interesantākajiem Līgosvētkiem  svinēti Alpos, kad kolektīvs tieši Saulgriežu laikā ar īpašu latviešu mūzikas programmu  piedalījies starptautiskajā koru festivālā Alta Pusteria.

21. junijā, saules lēkta spārnots, Siguldas jauktais koris „Spārni” LR2 Gadsimta garākajai Līgodziesmai tiešraidē „Lec, saulīte” skandēs visai agrā rīta stundā - plkst. 6.30.

Bet ap pusdienlaiku, plkst. 12.15 ar savu līgodziesmu LR2 ēteram pievienosies jauktais koris „Aizkraukle”.