Gadsimta Garāko Līgodziesmu ieskandinājām kopā ar diviem tradicionālajiem Līgodziesmas dalībniekiem – kori „Līgatne” un Ventspils jaukto kori „Kaiva” un viņu diriģentiem Mārci Kataju un Gintu Rūsi.

Kordziedāšanai Līgatnē ir sena vēsture. Pirmais dokumentālais pierādījums par koru pastāvēšanu Līgatnes pusē ir 1880. gada Latviešu II Vispārīgo dziedāšanas svētku plakāts, kurā starp citiem dalībnieku koriem ir arī iedrukāts Līgatnes vīru kora nosaukums. Līgatnē dziedāšana joprojām ir cieņā un tradīcijas tiek pārmantotas, tāpēc Līgatnes novada jauktais koris „Līgatne” lepojas ar kuplākajām vīru balsu rindām starp novada kolektīviem, ko priekšplānā kompensējot altu un soprānu daiļums.

Koris iestudējis dažādas tematiskās programmas, veltītas īpašiem notikumiem un pasākumiem, piedalījies festivālos un konkursos, koncertējis Latvijā un aiz tās robežām, spilgtā atmiņā kopīgie braucieni uz festivāliem Horvātijā un Maķedonijā.  Gūti arī panākumi - Starptautiskajā koru konkursā “In ... Canto Sul Garda” Italijā izcīnīts zelta kategorijas diploms un otrā vieta.

Koristi labprāt pavada laiku kopā arī ārpus mēģinājumiem, par tradīciju kļuvis 4.maijs, kad viņi dodas  kopīgos pārgājienos vai velobraucienos, bet vakarpusē Līgatnē tiekas pie balti klātiem galdiem. Sportiskais gars ar radošo iet roku rokā, un, lai uzstātos Jāzepa Vītola Mūzikas dienās Gaujienā, ar divriteni pievarēti 200 km! Vēl dziedātāji protot pagatavot Latvijā garšīgāko ugunskura gulašszupu, un savu kolektīvu, vārdu salikumā „jauktais koris” izlaižot burtu „t”, dēvē par „jauko kori”.

Ventspils jauktais koris „Kaiva” ir tradīcijām bagāts, tā rindās dzied tēvi un dēli, mātes un meitas un pat vīri un sievas! „Kaiva” ne tikai čakli apgūst  Dziesmu svētku repertuāru, bet paspēj iemācīties arī citus skaņdarbus, dziedātājiem esot iespēja pat "ielauzīties" dažādās svešvalodās, piemēram, itāliešu, spāņu, franču, vācu un angļu. Netiek aizmirstas arī latviešu dziesmas un iestudētas dažādas programmas- populāru multiplikāciju filmu dziesmiņu, Ziemassvētku melodiju, gospeļu, teātra mūzikas, R.Paula mīlas dziesmu u.c. „Kaivai” bijusi iespēja kopīgi muzicēt ar J.Lūsēnu, A.Ērgli, Z.Muktupāvelu, Anniju Putniņu, Olgu Dreģi. Korristi esot ļoti atraktīvi un koncertos nebaidās “uzgriezt” kādu lustīgu deju, no sirds izsmieties un priecāties.

Viņus vieno kopīga svētku svinēšana, piemēram, Jaungada sagaidīšana un tai sekojošā 1. janvāra ekskursija, Līgo svētki, kora "Kaiva" vārda dienas koncerti, pašu koristu jubileju svinēšana, laivošana pa Latvijas upēm (arī šogad pirms Jāņiem iecerēts tradicionālais laivu brauciens)  u.c. pasākumi, kuros piedalās arī dziedātāju ģimenes.

Kolektīvs kopā ar slaveno kamaniņbraucēju Mārtiņu Rubeni uzstājies LTV Dziesmu un deju svētkiem veltītajā raidījumā „Lai top”, kur izpelnījies skatītāju simpātiju balvu un Baiba Rubesa viņiem Twitterī viņiem uzsaukusi: „Bravo!”

21.jūnija Gadsimta garākajā Līgodziesmā visai agrā rīta stundā -plkst. 6.45 „Līgatnes” možās balsis pieskandinās LR2 ēteru un tradicionāli Gaujas pārceltuvi Līgatnē, bet vakarpusē, kad Līgodziesma vīsies cauri Kurzemei, plkst. 18.15 mazliet vējains Līgo atskanēs no Ventspils, jauktā kora „Kaiva” izpildījumā.