19. jūnijā plkst. 16.15, gaidot Vasaras saulgriežus, LR2 ēterā sazinājāmies ar „Gadsimta garākās Līgodziesmas” dalībnieci  etnomūzikas grupu „Tautumeitas”.

Lai arī dibināta tikai 2015. gadā, grupa jau paspējusi iekarot nedalītas klausītāju simpātijas, plašāku atpazīstamību ieguvusi, piedaloties TV3 šovā X Faktors, saņēmusi Mūzikas ierakstu Gada balvu, kā arī 3. vērtīgākās dziesmas titulu „Muzikālās bankas” apbalvošanas ceremonijā. „Tautumeitas”  ne tikai fascinē uz skatuves, bet arī pārzina seno latviešu gudrības un teic, ka Saulgriežu laiks esot ziedēšanas laiks, kad gan gaisā, gan cilvēkos virmojot spēcīga auglīgā enerģija. Pavisam nesen daiļās „Tautumeitas” viesojās uzlecošās saules zemē Japānā, bet 21. jūnija saullēktu viņas sagaidīs LR2 studijā.

Vasaras saulgriežos 21. jūnijā pašā rīta agrumā, plkst. 4.29 „Tautumeitas” ar svaigi darinātiem Līgo kroņiem galvā LR2 studijā sveiks saullēktu un, ar savu enerģētisko dziedājumu modinās gan klausītājus , gan gada garāko dienu. Nenoguliet šo fantastiski maģisko brīdi.

Projekts „Gadsimta garākā līgodziesma” notiek Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.