8.jūnijā plkst. 18.15, gaidot Vasaras saulgriežus, LR2 ēterā iepazīšanās ar Tērvetes novada jaukto kori „Tērvete” un tā diriģenti Daci Reiniku.

Tērvetes novads lepojas ar kora dziedāšanas tradīcijām, jo to pirmsākumi meklējami jau 19.gs. vidū, kad tur darbojās Kalnamuižas un Bukaišu kori. Pagājušā gadsimta 30. gados Tērveti skanīgu darīja trīs kori - Kalnamuižas dziedāšanas biedrības koris, Draudzes koris un Aizsargu koris, pēckara gados šo tradīciju ilgi nav izdevies atsākt. Dobeles apriņķī jauktais koris „Tērvete” ir palicis vienīgais lauku novada koris, un  pirms pāris gadiem nosvinējis savu 40 gadu jubileju. Tik ražens gadu skaits iespējams pateicoties tam, ka katrā kora dalībniekā mītot liela dziedāšanas mīlestība, satikšanās prieks un lepnums par savu novadu, kurā dzīvo. Kolektīvs lepojas ar to, ka īpaši viņiem dziesmas raksta arī populārais mūziķis Artūrs Reiniks. Savukārt, jau vairāk nekā 25 gadus viņu diriģente ir Dace Reinika , kas ir ne tikai jauktā kora „Tērvete”, bet arī visa novada „dvēsele”. Iespējams, kora vīru rindas reiz kuplinās arī populārais dziedātājs Lauris Reiniks.

21.jūnijā plkst. 16.15 LR2 ēterā „Gadsimta garākā līgodziesma” simboliski vīsies cauri Tērvetei, iekļaujot savā ceļā jauktā kora „Tērvete” dalībnieku skanīgo Līgodziesmu.