13.jūnijā plkst. 9.40, gaidot Vasaras saulgriežus, LR2 ēterā iepazīsimies ar Saldus novada folkloras kopu „Medainis” un tā vadītāju Sarmu Ūpi. 

Saldus puses folkloras kopas apgūst un popularizē Kurzemē, īpaši Saldus un Skrundas apkārtnē pierakstītos folkloras materiālus, organizē gadskārtu svētku svinēšanas norises, kā arī dančus sev un citiem.  Sarīkojumos tiek atspoguļotas arī amatu prasmes - adīšana, izšūšana, aušana, kā arī kulinārais mantojums un, apspēlējot savu nosaukumu „Medainis”, īpaša uzmanība tiek veltīta senā un vērtīgā produkta -medus  godāšanai. Iepriekšējiem Dziesmu un deju svētkiem „Medainis” gatavojās ne tikai apkopojot un atdzīvinot Lejaskurzemes nemateriālo mantojumu, bet arī pašu rokām darinot 13. gadsimta arheoloģisko tautas tērpu, jo viņu mērķis bija piedalīties Dziesmu un deju svētku tautas tērpu skatē. Tērpu tapšanas process sācies jau laikus, kad cirptas aitas, mazgāta  un vērpta vilna. Izmantojot pašu vāktas melnalkšņu un sīpolu mizas, kumelītes, madaras, dzeltenās ilzītes, krāsota dzija. Turklāt visas tērpu detaļas šūtas ar rokām, lai būtu „pa īstam”- kā jau 13. gadsimtā!

21.jūnijā plkst. 15.45  Saldus novada folkloras kopa „Medainis” savā gadsimta Garākās Līgodziesmas pantā solījis Jānītim darināt muzikālu un saldu liepu ziedu vainagu.