11.jūnijā plkst. 16.40, gaidot Vasaras saulgriežus, LR2 ēterā iepazīšanās ar Rēzeknes vīru kori „Graidi” un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas jaukto kori un abu kolektīvu diriģentu Jāni Mežinski.

Viena no skaistākajām vīru kora „Graidi” tradīcijām  ir ik gadu Starptautiskajā sieviešu dienā savas pilsētas daiļā dzimuma pārstāves sveikt ar skanīgām dziesmām, ļaujot katrai justies īpašai un vislabākajai pasaulē. Vīri ir ne tikai īsteni džentlmeņi bet arī drosmīgi, jo runā, ka tikai pāris mēnešus pēc kolektīva dibināšanas nav baidījušies piedalīties pirmajā vīru vokālo ansambļu konkursā Latvijā “Mēs tikāmies martā”, kur ieguvuši pat godpilno otro vietu. Pērn „Graidi” savā dzimšanas dienas tortē dedza10 svecītes. Kolektīva muzikālo notikumu klāstā ir dalība festivālos gan Latvijā, gan ārvalstīs – Lietuvā, Krievijā, Baltkrievijā, Bulgārijā u.c. Pazīstamā valodniece Janīna Kursīte vārdu „graidi” skaidro  kā krāsainu, horizontālu svītru, parasti audumam vai adījumam, piem., „Nūadieju cymdus ar sorkonim graidim.”

Savukārt Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas jauktā kora „Sonitum” nosaukums tulkojumā no latīņu valodas nozīmē „skaņa”, un šogad tas svin savu ceturtdaļgadsimta jubileju. Mācību gada sākumā, aicinot savās rindās jaunus dziedātājus, kolektīvs viņiem sola aizraujošu dzīvi: koncertus un koncertbraucienus, muzicēšanas talanta pilnveidošanu, relaksējošus mēģinājumus, jautras un neaizmirstamas ballītes, kā arī iespēju iegūt jaunus un atraktīvus draugus.„Sonitum” ar savu uzstāšanos kuplina RTA pasākumus, konferences, koru draudzības koncertos, ar panākumiem piedalās dažādos konkursos un koru skatēs gan Latvijā, gan ārpus tās robežām. Starp citu, „Sonitum” vokālā pedagoģe ir LR2 klausītājiem labi pazīstamās grupas „Borova MC” soliste Guntra Kuzimina.


21.jūnijā plkst. 10.15 Rēzekne LR2 ēterā atskanēs dubultjaudīgi, jo „Gadsimta Garākās Līgodziesmā” būs apvienojušies divi kori- Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas jauktais koris „Sonitum” un vīru koris „Graidi”