18.jūnijā plkst. 9.40, gaidot Vasaras saulgriežus, LR2 ēterā iepazīsimies ar Jūrmalas jaukto kori „Vaivari” un tā diriģenti Ināru Freimani.

Koris savu darbību sācis pirms vairāk nekā 20 gadiem, sapulcējoties Vaivaru rehabilitācijas centrā, kur dziedātāji sabraukuši no visas Rīgas jūras līča piekrastes, sākot no Ragaciema līdz pat Priedainei. Katru gadu 18. novembrī, Līgo svētkos, Ziemassvētkos, kā jau kārtīgs latviešu koris, viņi svētku noskaņu un atmosfēru rada  ar īpašām muzikālajām programmām. Turklāt .„Vaivaru” dziedātāji lepojas ar to, ka paši organizējuši dažādus koru festivālus, to vidū Jauniešu koru sarīkojumu Dzintaru koncertzālē. Kolektīvs koncertējis vairākās Eiropas valstīs, uzstājies Somijā, Zviedrijā, Lietuvā, kā arī piedalījies Pasaules koru olimpiādē un Eiropas koru olimpiādē Rīgā. Interesants piedzīvojums bijis kopā Viktoru Lapčenoku, Žoržu Siksnu un citām latviešu estrādes zvaigznēm uzstāties leģendārā Eduarda Rozenštrauha 100.jubilejas koncertā. Asprātīgi apspēlējot savu nosaukumu „Vaivari”, uz jautājumu: „Vai Vari ?”, dziedātāji vienbalsīgi jeb unisonā atbild: „JĀ, VARAM!” :)

21.jūnijā plkst. 20.15 LR2 „Gadsimta Garākā Līgodziesma” simboliski  būs aizvijusies līdz Jūrmalai, kur dziesmoto stafeti pārņems  jauktais koris “Vaivari”.