8.jūnijā plkst. 17.45, gaidot Vasaras saulgriežus, LR2 ēterā iepazīšanās ar Jērcēnu folkloras kopu „Mežābele" un tās vadītāju Artu Šomasi.

Kolektīvs jau iesoļojis ceturtajā gadu desmitā  un šo gadu laikā ne tikai rosīgi darbojies gadskārtu svētku svinēšanā savā pagastā, bet arī ar savu dziedāšanas prasmi priecējis klausītājus Austrijā un Slovākijā. „Mežābeles” uzmanības centrā ir sava pagasta ticējumu, anekdošu, godu svinēšanu un citu tautas tradīciju saglabāšana, liels darbs tiek ieguldīts arī tradicionālo ziemas masku izpētē. Jērcēnu folkloras kopai Latvijā ir vairākas vārdamāsas -muzikālie  kolektīvi ar nosaukumu “Mežābele” –senioru koris Smiltenē , tradīciju ansambļi Lauterē  un Lielplatonē , vokālais ansamblis Durbē un  folkloras kopa Žīguros, tāpēc jo skanīgi savulaik izvērtušies Vislatvijas „Mežābeļu” salidojumi.

Starp citu, Jērcēnu „Mežābele” var lepoties ar to, ka te savas dziedātājas gaitas sākusi populārā dziedātāja Liene Šomase, jo viņas mamma ir folkloras kopas vadītāja.

21.jūnijā rīta agrumā, plkst. 7.45  Strenču novada folkloras kopa „Mežābele” pievienos savu balsi, lai LR2 ēterā kuplinātu „Gadsimta garāko līgodziesmu”