Gaidot Vasaras saulgriežus, iepazināmies ar Zaubes jaukto kori un tā diriģentu Rihardu Rudzīti. Koris dibināts 2010. gada septembrī un tajā apvienojušies dziedoši, radoši, kopā būt griboši dziedātāji. Savas darbības laikā viņi uzstājušies Zaubē, Taurupē , Morē, Vecpiebalgā, Nītaures Luterāņu baznīcā. Koris piedalījies XXVI vispārējos latviešu dziesmu svētkos, koru saietā Meņģeļos, sadraudzības koncertos Mālpilī, Ģiksos, Cēsīs sv. Jāņa baznīcā, Morē - koru karos, dziedājis Āraišos, Dikļos. 2019. gadā plāno piedalīties Kurzemes Dziesmu svētkos Liepājā.

Zaubes jauktā kora misija: "Lai mūsu sirds izglītība augtu un veidotos, kā viņas pasniedzējiem, tā arī audzēkņiem, un visi lai nestu tikai tos skaistākos ziedus un vītu mūsu tautas vainagā, kurš mirdzētu. Lai dzīvo un kuplo mūsu Tautas dziesmu gars!" Saglabāt Zaubes pagasta kora dziedāšanas tradīcijas.

21. jūnijā plkst. 12.45 „Gadsimta Garākā Līgodziesma” izskanēs Amatas novada Zaubē, pie Augšezera, kur dziesmotus sveicienus LR2 klausītājiem sūtīs dziedātāji Riharda Rudzīša vadībā.

Projekts „Gadsimta garākā līgodziesma” notiek Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.