16.jūnijā plkst. 18.15, gaidot Vasaras saulgriežus, LR2 ēterā iepazināmies ar Ventspils jaukto kori „Kaiva” un tā diriģenti Gintu Rūsi.

Koris ir tradīcijām bagāts, tā rindās esot tēvi un dēli, mātes un meitas un pat vīri un sievas! „Kaiva” ne tikai čakli apgūstot  Dziesmu svētku repertuāru, bet paspējot iemācīties arī citus skaņdarbus. Dziedātājiem esot iespēja "ielauzīties" dažādās svešvalodās, piemēram, itāļu, spāņu, franču, vācu un angļu. Netiekot aizmirstas arī latviešu dziesmas un iestudētas dažādas programmas- populāru multiplikāciju filmu dziesmiņu, Ziemassvētku melodiju, gospeļu, teātra mūzikas, R.Paula mīlas dziesmu u.c. „Kaivai” bijusi iespēja kopīgi muzicēt ar J.Lūsēnu, A.Ērgli, Z.Muktupāvelu, Anniju Putniņu, Olgu Dreģi. Kora dziedātāji esot ļoti atraktīvi, jo koncertos nebaidās “uzgriezt” kādu lustīgu deju, no sirds izsmieties un priecāties.

Viņus vieno kopīga svētku svinēšana, piemēram, Jaungada sagaidīšana un tai sekojošā 1. janvāra ekskursija, Līgo svētki, kora "Kaiva" vārda dienas koncerti, pašu koristu jubileju svinēšana, laivošana pa Latvijas upēm (arī šogad pa Jāņiem iecerēts tradicionālais laivu brauciens)  u.c. pasākumi, kuros piedalās arī dziedātāju ģimenes.

Kolektīvs kopā ar slaveno kamaniņbraucēju Mārtiņu Rubeni uzstājušies unikālajā LTV Dziesmu un deju svētkiem veltītajā raidījumā „Lai top”, kur izpelnījies skatītāju simpātiju balvu un Baiba Rubesa viņiem Twitterī viņiem uzsaukusi: „Bravo!”

21.jūnijā, kad LR2 „Gadsimta garākā Līgodziesma” vīsies cauri Kurzemei, plkst. 18.45 ar savu „Līgo!” no Ventspils jauktais koris „Kaiva” pievienosies LR2 „Gadsimta garākajai līgodziesmai”!