4.jūnijā plkst. 16.15, gaidot Vasaras saulgriežus, LR2 ēterā iepazināmies ar Ventspils jaukto kori „Kaiva” un tā diriģenti Gintu Rūsi.

Koris ir tradīcijām bagāts, tā rindās ir tēvi un dēli, mātes un meitas un pat vīri un sievas! „Kaiva” ne tikai čakli apgūst Dziesmu svētku repertuāru, bet arī paspēj iemācīties arī citus skaņdarbus. Dziedātājiem ir iespēja "ielauzīties" dažādās svešvalodās, piemēram, itāliešu, spāņu, franču, vācu un angļu. Netiek aizmirstas arī latviešu dziesmas un iestudētas dažādas programmas- populāru multiplikāciju filmu dziesmiņu, Ziemassvētku melodiju, gospeļu, teātra mūzikas, R.Paula mīlas dziesmu u.c. „Kaivai” bijusi iespēja kopīgi muzicēt ar J.Lūsēnu, A.Ērgli, Z.Muktupāvelu, Anniju Putniņu, arī pavisam nesen ar Olgu Dreģi. Kora dziedātāji ir ļoti atraktīvi, jo koncertos nebaidās “uzgriezt” kādu lustīgu deju, no sirds izsmieties un priecāties.

Viņus visus vieno kopīgi svētku pasākumi, piemēram, Jaungada sagaidīšana un tai sekojošā 1. janvāra ekskursija, Līgo svētki, kora "Kaiva" vārda dienas koncerti, pašu koristu vārda dienu svinēšana, laivošana pa Latvijas upēm (arī šogad pa Jāņiem iecerēts tradicionālais laivu brauciens)  un citi pasākumi, kuros piedalās visas dziedātāju ģimenes, stiprinot korī valdošo ģimenes sajūtu.

Kolektīvs kopā ar slaveno kamaniņbraucēju Mārtiņu Rubeni arī piedalījies unikālajā LTV Dziesmu un deju svētkiem veltītajā raidījumā „Lai top”,kur izpelnījies skatītāju simpātiju balvu un pati Baiba Rubesa viņiem Twitterī viņiem uzsaukusi: „Bravo!”J

Šogad 4.maija svētkos kaivieši viesojās Īrijā, kur sniedz vairākus koncertus Svētā Patrika kalna  galotnē dziedāja valsts himnu un  piedalījās svētku dievkalpojumā Svētā Pētera draudzes namā.

21.jūnijā, kad LR2 „Gadsimta garākā Līgodziesma” vīsies cauri Kurzemei, arī visi ventspilnieki plkst. 17.45 ar savu „Bravo!” un „Līgo!” varēs pievienoties jauktajam korim „Kaiva” un LR2 „Gadsimta garākajai līgodziesmai”!

Projekts „Gadsimta garākā līgodziesma” notiek Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.