28. maijā plkst. 16.15, gaidot Vasaras saulgriežus, LR2 ēterā iepazināmies ar Tērvetes novada jaukto kori „Tērvete” un tā diriģenti Daci Reiniku.

Tērvetes novads lepojas ar kora dziedāšanas tradīcijām, jo to  pirmsākumi meklējami jau 19. gs. vidū, kad tur darbojās  Kalnamuižas un Bukaišu kori. Pagājušā gadsimta 30. gados Tērveti skanīgu darīja trīs kori - Kalnamuižas dziedāšanas biedrības koris, Draudzes koris un Aizsargu koris, pēckara gados šo tradīciju ilgi neizdevās atsākt. Dobeles apriņķī jauktais koris „Tērvete” ir palicis vienīgais lauku novada koris ,un  šogad svin savu 40 gadu jubileju. Nu jau 25 gadus par kora vadītāju strādā Dace Reinika. Tas iespējams tādēļ, ka katrā kora dalībniekā mīt liela dziedāšanas mīlestība, satikšanās prieks un lepnums par savu novadu, kurā dzīvo. Tieši jauktā kora „Tērvete” dalībnieki ir tie, kuri šobrīd uztur  kopā dziedāšanas garu savā novadā, iekļaujot repertuārā gan latviešu koru klasiku, gan garīgo mūziku. Kolektīvs lepojas ar to, ka īpaši viņiem dziesmas raksta arī populārais  mūziķis Artūrs Reiniks. Savukārt jau 25 gadus viņu diriģente Dace Reinika , kas ir ne tikai jauktā kora „Tērvete” , bet arī visa novada „dvēsele”, jo ir Tērvetes novada domes priekšsēdētājaJ

21. jūnijā plkst.14.15 „Gadsimta garākā līgodziesma” vīsies cauri Tērvetei, iekļaujot savā ceļā jauktā kora „Tērvete” dalībnieku balsis un LR2 ēterā viņu skanīgo Līgodziesmu. 

"Gadsimta garākā līgodziesma” notiek Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.