4.jūnijā plkst. 15.15, gaidot Vasaras saulgriežus, LR2 ēterā iepazināmies ar sieviešu kori „Durbe” un tā diriģentu Renāru Juzupu.

Kora dziedāšanas tradīcijas Durbē ir senas: Tālajā 19.gadsimtā Durbes skolotājs Šēfers sapulcinājis dziedātājus, lai par godu Durbes mācītājam, vienam no latviešu literatūras aizsācējiem Baumbaham pirmo reizi publiski uzstātos Ziemeļdurbes mazajā kapsētā. 1865. gadu arī uzskata par kora dziedāšanas sākumu Durbē.1870. gada jūnijā Dobelē krāšņi un jūsmīgi notikuši Pirmie kurzemnieku dziedāšanas svētki, kuros piedalījies arī  Durbes koris.

 Kolektīva dalībnieki apgalvo, ka nevarot „dzīvot mierā” - viņi ir nemitīgā kustībā un regulāri piedalās dažādos koncertos un sarīkojumos. „Durbi”  vieno sadraudzības saites ar vairākiem citiem Latvijas koriem un muzikālajiem kolektīviem. Veiksmīgi veidojusies sadarbība ar pazīstamiem Latvijas komponistiem, piem., Ilzi Arni, Selgu Menci, kas „dziedošajām dāmām” veltījušas oriģinālmelodijas. Koris piedalījies dažādās olimpiādēs un sadziedāšanās pasākumos, uzstājoties gan  mūsu pašu zemē, gan viesojoties ārvalstīs. Kora misija ir stiprināt un saglabāt kultūras mantojumu Durbes novadā, popularizēt kora dziedāšanas tradīcijas un latviešu kora mūziku arī aiz mūsu valsts robežām.

21.jūnijā, plkst. 16.15, LR2 „Gadsimta garākajai Līgodziesmai” piestājot Durbē, klausīsimies sieviešu kora „Durbe” balsīs un viņu izpildītajā  dziesmā.

Gadsimta garākā līgodziesma” notiek Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.