14. jūnijā plkst. 16.15, gaidot Vasaras saulgriežus, LR2 ēterā iepazināmies ar Sanfrancisko - Ziemeļkalifornijas Latviešu kori un tā diriģentu Kārli Veilandu.

Latviešu Luterāņu draudzes namā ASV, Sanfrancisko mājvietu atradusi gan Ziemeļkalifornijas latviešu biedrība, gan Sanfrancisko latviešu skola u.c. organizācijas. Savukārt otrdienu vakari šeit ir piepildīti ar mūzikas skaņām, jo šis ir Ziemeļkalifornijas Latviešu kora mēģinājumu laiks. Dziedātāji teic, ka spēku dodot prieks ik nedēļu satikt savus labos draugus soprānus, altus, tenorus un baritonus, kā arī neizskaidrojami pacilātais noskaņojums, kāds ikreiz rodoties pēc mēģinājuma – gan plaušas izvēdinātas, gan joki izstāstīti un smiekli izsmieti.

Koris ir piedalījies visos Rietumkrasta latviešu dziesmu svētkos, to vidū arī savā mājvietā- Sanfrancisko un vienmēr atbalstījis vispārējos dziesmu svētkus arī citur ASV un Kanādā.  Pērnvasar viņus varējām satikt arī lielajos Dziesmu svētkos Latvijā. Koristi atzīst, ka neaprakstāms esot lepnums par mūsu bagāto un seno mūzikas kultūru, tik unikālu nelielai tautai. Kolektīvs ar dziesmām kuplina valsts svētku sarīkojumus, Ziemeļkalifornijas latviešu draudzes svētku dievkalpojumus, kā arī citus sabiedriskus notikumus, rīko dziesmu vakarus un kora balles. Iespējams, visā drīzumā viņi aicinās uz savu lielu 70 gadu jubilejas balli, jo Ziemeļkalifornijas Latviešu koris pastāv kopš pagājušā gadsimta 50-tajiem gadiem.

Starp citu, ja jums ir lieki 10 $, tad, samaksājot šo ziedojumu kā ieejas maksu, sestdien, 15. jūnija pēcpusdienā esat laipni gaidīti Ziemeļkalifornijas Latviešu draudzes namā uz „Homo Novus” 30-to gadu kino ballīti.

Savukārt 21. jūnijā, plkst. 6.15 , kad Latvijā jau  būsim sagaidījuši saules lēktu, Amerikā vēl būs iepriekšējās dienas vakars un saule gatavosies rietam, „Gadsimta Garākā Līgodziesma” būs devusies uz tālo Sanfrancisko, kur to LR2 ētera tiešraidē pirmo reizi skandēs Ziemeļkalifornijas Latviešu koris.

Gadsimta garākā līgodziesma” notiek Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.