1.jūnijā plkst. 18.45, gaidot Vasaras saulgriežus, LR2 ēterā iepazināmies ar Pāvilostas sieviešu kori „Sīga” un tā diriģenti Lieni Breču. 

Kaut gan enciklopēdijā teikts, ka sīga esot putns, kurš mājo Eiropā, Āfrikā un Ziemeļamerikā, bet Latvijā novērots ļoti sen- tālajā 1876.un 1908.gadā, tomēr, kā jau jūras piekrastē mājojošam, korim vārds dots par godu zivij- sīgai, kura sastopama Baltijas jūras piekrastē.

Lai gan sievietēm gadu skaitu neesot pieklājīgi atklāt ,tomēr varam pačukstēt, ka sieviešu koris “Sīga” drīz svinēs savu apaļo sešdesmito dzimšanas dienu. Kolektīva raženā mūža laikā „Sīgas” dziedātājas piedalījušās neskaitāmos sarīkojumos un koncertos dažādās Latvijas vietās – Saldū, Kuldīgā, Talsos, Tukumā, Liepājā, republikas sieviešu un vīru koru salidojumos Rīgā un Ogrē u.c.

Dāmas uztur draudzīgas attiecības un uzstājušās kopīgos koncertos ar Skrundas, Brocēnu, Durbes koriem un Nīcas vīru kori un, protams, tradicionāli priecējušas klausītājus arī Pāvilostas Zvejnieku svētkos.

21.jūnijā, plkst. 17.45 Pāvilostas sieviešu koris “Sīga” ar savu dziesmoto sveicienu pievienosies LR2 „Gadsimta garākajai Līgodziesmai”.