18. jūnijā plkst. 16.15, gaidot Vasaras saulgriežus, LR2 ēterā iepazināmies ar Parīzes latviešu kori „Latve” un tā dziedātāju Lauru Štokmani-Gijopē.

Gluži vai simboliski un likumsakarīgi, ka LR2 „Gadsimta Garākajai Līgodziesmai” pirmo reizi pievienojies arī Parīzes koris „Latve". Jo tas piedzimis pirms 6 gadiem - 2013. gadā tieši Vasaras Saulgriežos! Kora dibināšana aizsākusies ar latviešu priekšnesumu baltiešu Līgo svētkos Marly-le-Roi pilsētā, kas rīkoti sadarbībā ar Latvijas Republikas vēstniecību un Latviešu apvienību Francijā. Šobrīd kolektīva sastāvā ir ap 40 dalībniekiem. Bet visinteresantākais esot fakts, ka „Latves” sieviešu grupā dzied vienas vienīgas latvietes, taču vīru grupu veido tikai franču kungi. Oficiāli tas tiek skaidrots ar to, ka latviešu vīriešu Francijā neesot nemaz tik daudz, taču, ļoti iespējams, ka „pie vainas” ir tieši smukās un dziedošās latviešu meitenes, un tieši tāpēc francūži atrod laiku latviešu korim, kas tiešām esot apbrīnojami un fenomenāli! Starp citu, neviens no franču puišiem latviešu valodā nerunājot.

Koris sniedz koncertus ne tikai Francijā, bet arī sadarbojas ar citiem diasporas koriem, piedalījies Eslingenas Dziesmu svētku 70. jubilejas svinībās, uzstājies koncertā par godu Latvijas un Baltijas valstu simtgadei Orsē muzejā Parīzē un ,protams, arī Latvijas simtgades Dziesmu svētkos.

21. jūnijā plkst.20.30 LR2 ēterā īsts franču šarms būs savijies ar latviešu pamatīgumu, jo „Gadsimta garākā Līgodziesma” atskanēs no Parīzes, latviešu kora „Latve” sniegumā.  

Gadsimta garākā līgodziesma” notiek Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.