10. jūnijā plkst. 15.15, gaidot Vasaras saulgriežus, LR2 ēterā iepazināmies ar Olaines jaukto kori „Dziesma” un tā diriģenti Ilzi Bērziņu. 

Starp citu, jauktais koris „Dziesma” ir savas pilsētas – Olaines vienaudzis un pirms pāris gadiem abi nosvinējuši pusgadsimta jubileju. „Dziesma" ir atraktīvs, jautrs un humoru mīlošs kolektīvs, kas ar saviem priekšnesumiem ir izceļojies pa malu malām.  Tomēr dziedātāji apgalvo, ka Nr.1 esot Latvija-vismīļākā un skaistākā zeme, kurā dzīvot un dziedāt! „Dziesmā” darbojas vairāk nekā 40 dalībnieku, kas apvienojot   trīs paaudžu cilvēkus (tam uzskatāms piemērs ir viņu Facebook profila foto), mēģinājumos satiekoties pat 10 ģimenes un tā jau pusgadsimta garumā!

Pats pirmais  kora koncerts tolaik vēl jaunā diriģenta, vēlāk Dziesmu svētku virsdiriģenta Ilgvara Matroža vadībā  noticis Sieviešu dienā - 1967. gada 8. martā Olaines 1. vidusskolā.

Gadu laikā iegūtā kvalitāte ļāvusi Olaines jauktajam korim „Dziesma” piedalīties festivālos un konkursos ne tikai Latvijā, bet arī popularizēt latviešu koru kultūru ārzemēs, - notikuši braucieni uz Armēniju, Moldāviju, Karēliju, Ukrainu, Lietuvu, Igauniju, Gruziju un arī citām ārvalstīm, piemēram, Poliju un Vāciju.

Ar gadiem kora mākslinieciskie vadītāji ir mainījušies, taču dziedātprieks kora dalībniekus nekad nav pametis.

21. jūnijā, plkst. 21.15 ikviens Olaines iedzīvotājs aicināts pašā Olaines centrā pievienoties jauktajam korim „Dziesma”, lai ar dziesmu turpinātu LR2 „Gadsimta garākās Līgodziesmas” ceļu.

 

Gadsimta garākā līgodziesma” notiek Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.