6.jūnijā plkst. 16.15, gaidot Vasaras saulgriežus, LR2 ēterā iepazināmies ar Ņujorkas latviešu kori (ASV) un tā diriģenti Lauru Padegu Zamuru.

Ņujorkas latviešu koris ir kolektīvs ar ievērojamu vēstures bagāžu- nākamgad tiks svinēta 45.jubileja un to dibinājis izcilais latviešu diriģents Andrejs Jansons, kurš daudz pūļu veltījis, lai piepildītu savas mūziķa darbības kredo: latviešu mūziku - latviešiem un pasaulei.

Koris ne reizi vien viesojies Latvijā, protams, arī pagājušās vasaras Dziesmu svētkos. Ar vērienu- dižkoncertu „Spārni un saknes” un gaismas goda apli slavenajā Ņujorkas Centrālparkā pērnā gada 18. novembrī  nosvinēta Latvijas simtgade. Ziemassvētku laikā tiek rīkoti „Adventa koncerti”, savukārt ik pavasari, maijā koris aicina uz tradicionālajiem Pavasara koncertiem gleznainajā, kalnu un mežu ieskautajā Ņujorkas latviešu luteriskās draudzes lauku īpašumā- Ņujorkas Katskiļu kalnos. Šie koncerti ir gluži vai festivāli, jo uz tiem vienkopus sarodas latviešu kori no tuvienes un tālienes- no visa Amerikas kontinenta, „kaimiņu” Kanādas un pat no Latvijas. 

21.jūnijā, neilgi pēc saules lēkta Latvijā, kad Amerikā vēl būs iepriekšējās dienas vakars un saule gatavosies rietam, tātad plkst. 5.45 pēc Latvijas laika Ņujorkas latviešu koris LR2 tiešraidē ieskandinās „Gadsimta Garāko Līgodziesmu”.

Gadsimta garākā līgodziesma” notiek Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.