18. jūnijā plkst.17.45, gaidot Vasaras saulgriežus,LR2 ēterā iepazināmies ar muzikālo apvienību „Eridana”.

Muzikālā apvienība “ERIDANA” ir labi zināmu un populāru mūziķu Ivetas Baumanes un Roberta Pētersona kopprojekts. Līdz šim viņi darbojušies gan kā solo mākslinieki, gan piedaloties dažādu grupu sastāvā (”ElektroFolk”, veiksmīgi tv „Dziedošajās ģimenēs” startējušais „Baumaņu ģimenes ansamblis”),vairākus gadus devušies koncerttūrē “Sajūti Ziemassvētkus”, sniedzot koncertus dažādās Latvijas pilsētās, arī iekļuvuši LR2 “Muzikālās Bankas 2020” finālistu vidū. Nesen Ivetas un Roberta duets ieguvis skanīgu un neparastu nosaukumu „ERIDANA”.

Vārda “Eridana’’ izcelsme esot meklējama jau pirms mūsu ēras, kad sengrieķu dzejnieki  apjūsmojuši upi tālos ziemeļos, kur bagātīgi atrasts dzintars. Vēl cits skaidrojums vēsta, ka ar vārdu „Eridana’’ ir saistāma tieši mūsu likteņupe Daugava. Interesanti, ka šādi nodēvēts arī kāds liels akmens, kas atrodas Ivetas vecāku mājas pagalmā un kas kalpojis kā iedvesmas avots, uz kura sēžot, radītas jaunas dziesmas.

Gaidot Vasaras saulgriežus „Eridana” laidusi tautās jaunu singlu “Jāņu nakts”, kurā sajūtams saulgriežu spēks, maģiskais strāvojums un vasaras pilnzieda īpašā burvība.

Vasaras saulgriežos, 21. jūnija pašā rīta agrumā, plkst. 4.29 „Eridana” Vecrīgas sirdī, Doma laukumā modinās gada garākās dienas uzlecošo sauli un ar „līgo” maģisko burvību LR2 ēterā ieskandinās „Gadsimta garāko Līgodziesmu”.