17. jūnijā plkst. 17.45, gaidot Vasaras saulgriežus, LR2 ēterā iepazināmies ar Luksemburgas postfolka grupu „Rudzurika” un tās vadītāju Aigu Ožehovsku.

Luksemburgas latviešiem ir paveicies, ka viņiem ir tik apbrīnojami nenogurdināms un enerģijas pilns muzikālais iedvesmotājs kā Aiga Ožehovska. Pērn „Gadsimta Garākajai Līgodziesmai” pievienojās Aigas vadītā folkloras kopa „Mazās dzērves”, Dziesmu svētku laikā esam piedzīvojuši bezgala mīļu un sirsnīgi fascinējošu tikšanos LR2 studijā gan ar „Dzērvem” un „Mazajām dzērvēm” („Dzērvju” bērniem), gan „Vakareiropas koklētājiem”. Šis Aigas izlolotais kolektīvs muzicējis pasākumos dažādās Eiropas pilsētās: Berlīnē, Leipcigā, Hāgā, Luksemburgā, Rīgā u.c., izdots kompaktdisks “Simtiem zvaigžņu debesīs” , rīkotas koklēšanas meistarklases, apgūstot Aigas Ožehovskas sagatavoto jauno kokles spēles mācību grāmatu “Kokles skola”. „Mums, latviešiem, lai kurā pasaules malā mēs būtu, lai stiprinātos un gūtu spēku ikdienas darbiem, šad tad ir ļoti nepieciešama visparastākā rudzu maizes rika. Taču līdz tai ir ejams garš ceļš, kas sākas ar sīku rudzu graudu, nemaz nezinot, vai no tā kas izaugs. Tomēr bez darba un paļaušanās pie kūpošas un saldas maizes rikas netikt. Kā rupjā rudzumaize, tā arī latviešu tautasdziesmas “Rudzurikai” dod īpašu spēku, un tautasdziesmām katrs no grupas dalībniekiem pievieno savas izjūtas un savas skaņas” –tā par sevi saka šīgada LR2 „Gadsimta Garākās Līgodziesmas” dalībnieki- Luksemburgas postfolka grupa „Rudzurika”.

21.jūnijā plkst. 20.15 (pēc Latvijas laika) ar īstu rudzumaizes pamatīgumu un spēku postfolka grupa „Rudzurika” LR2 ētera tiešraidē skandēs savu „Gadsimta Garāko Līgodziesmu” no tālās Luksemburgas.