17.jūnijā plkst. 17.15, gaidot Vasaras saulgriežus, LR2 ēterā iepazināmies ar Līvānu jaukto koris „Rubus” un tā diriģenti Daigu Koļesņičenko.

Līvānu kolektīvs ir viens no jaunākajiem „Gadsimta garākās Līgodziesmas” dalībniekiem , darbojas tikai pāris gadus un ticis dibināts ar mērķi piedalīties simtgades Dziesmu svētkos. Vēl tikai pēc pieciem savas pastāvēšanas mēnešiem, dziedātāji uzdrošinājušies piedalīties koru skatē, iegūstot I pakāpes novērtējumu un izpelnoties apbrīnu par to, ka tik īsā laikā iespējams šāds rezultāts!

Ar savu uzstāšanos „Rubus” kuplinājis gan Līvānu Gada balvas kultūrā pasniegšanas ceremoniju, gan Līvānu pilsētas 90 gadu jubilejas lielkoncertu pilsētas stadionā, veiksmīga bijusi dalība prestižajā starptautiskajā koru un ansambļu mūzikas festivālā “Sudraba zvani” Daugavpilī. Savu draugu pulkam koristi pieskaita arī mūsu izcilo kinorežisoru Jāni Streiču, kuru priecējuši viņam veltītajā koncertā „Daudzas dzīves vienam mūžam” Sutru Kultūras namā.

„Rubus” dziedātāji apgalvo, ka vislielākā motivācija esot kolektīva kopības sajūta, visi esot draudzīgi, viens otru atbalsta un cits citam palīdz. Koris esot kā viena ģimene. Turklāt puiši joko, ka viņiem vispār esot brīnišķīga dzīve, jo viņu ir maz, tāpēc meitenes lutinot, un tas esot vislabākais.

21.jūnijā „Gadsimta garākā Līgodziesma” simboliski piestās arī Līvānos, kur to plkst.12.15 LR2 ēterā skandēs koris „Rubus”.