7.jūnijā plkst. 17.45, gaidot Vasaras saulgriežus, LR2 ēterā iepazināmies ar Līgatnes jaukto kori „Līgatne” un tā diriģentu Mārci Kataju.

Kordziedāšanai Līgatnē ir sena vēsture. Pirmais dokumentālais pierādījums par koru pastāvēšanu Līgatnes pusē ir 1880. gada Latviešu II Vispārīgo dziedāšanas svētku plakāts, kurā starp citiem dalībnieku koriem ir arī iedrukāts Līgatnes vīru kora nosaukums. Līgatnē dziedāšana joprojām ir cieņā un tradīcijas tiek pārmantotas, tāpēc Līgatnes novada jauktais koris lepojas ar kuplākajām vīru balsu rindām starp novada kolektīviem, ko priekšplānā kompensējot altu un soprānu daiļums.

Koris iestudējis dažādas tematiskās programmas, veltītas īpašiem notikumiem un pasākumiem, piedalījies festivālos un konkursos, koncertējis Latvijā un aiz tās robežām, spilgtā atmiņā kopīgie braucieni uz festivāliem Horvātijā un Maķedonijā. Gūti arī panākumi - Starptautiskajā koru konkursā “In ... Canto Sul Garda” Italijā izcīnīts zelta kategorijas diploms un otrā vieta. Kad tas bija iespējams, koristiem patika pavadīt laiku kopā arī ārpus mēģinājumiem, un par tradīciju bija kļuvis 4.maijs, kad viņi devās  kopīgos pārgājienos, velobraucienos, iepazīstot pagaidām tuvāko apkārtni, lai vakarpusē Līgatnē visi tiktos pie balti klātiem galdiem. Vēl dziedātāji protot pagatavot Latvijā garšīgāko ugunskura gulašszupu, lai uzstātos Jāzepa Vītola Mūzikas dienās Gaujienā, ar divriteni pievarēt 200 km, un savu kolektīvu, vārdu salikumā „jauktais koris” izlaižot burtu „t”, dēvē par „jauko kori”.

21.jūnija Gadsimta garākā Līgodziesmā visai agrā rīta stundā -plkst. 6.45 „Līgatnes” možās balsis pieskandinās LR2 ēteru un tradicionāli pārceltuvi pār Gauju Līgatnē.