7.jūnijā plkst. 16.15, gaidot Vasaras saulgriežus, LR2 ēterā iepazināmies ar Līgatnes jaukto kori „Līgatne” un tā diriģentu Mārci Kataju.

Kordziedāšanai Līgatnē ir sena vēsture. Pirmais dokumentālais pierādījums par koru pastāvēšanu Līgatnes pusē ir 1880. gada Latviešu II Vispārīgo dziedāšanas svētku plakāts, kurā starp citiem dalībnieku koriem ir arī iedrukāts Līgatnes vīru kora nosaukums. Līgatnē dziedāšana joprojām ir cieņā un tradīcijas tiek pārmantotas, tāpēc Līgatnes novada jauktais koris lepojas ar kuplākajām vīru balsu rindām starp novada kolektīviem, ko priekšplānā kompensējot altu un soprānu daiļums.

Koris iestudējis dažādas tematiskās programmas, veltītas īpašiem notikumiem un pasākumiem, piedalījies festivālos un konkursos, koncertējis Latvijā un aiz tās robežām, spilgtā atmiņā kopīgie braucieni uz festivāliem Horvātijā un Maķedonijā.  Gūti arī panākumi - Starptautiskajā koru konkursā “In ... Canto Sul Garda” Italijā izcīnīts zelta kategorijas diploms un otrā vieta. Koristiem patīk pavadīt laiku kopā arī ārpus mēģinājumiem, un jau par tradīciju ir kļuvis 4.maijs, kad viņi dodas kopīgos pārgājienos, velobraucienos, iepazīstot pagaidām tuvāko apkārtni, lai vakarpusē Līgatnē visi tiktos pie balti klātiem galdiem. Vēl viņi protot pagatavot Latvijā garšīgāko ugunskura gulašszupu, ar divriteni varot pievarēt 200 km, lai dziedātu Jāzepa Vītola Mūzikas dienās Gaujienā un savu kolektīvu, vārdu salikumā „jauktais koris” izlaižot burtu „t”, dēvē par „jauko kori”.

Kopš pērnajiem Saulgriežiem, kad koris „Līgatne” pirmo reizi piedalījās „Gadsimta garākās Līgodziesmas” skandēšanā, viņiem ir vēl kāda mazliet „traka” tradīcija- gada garākajā dienā celties līdz ar saullēktu, lai 21.jūnija visai agrā rīta stundā -plkst. 6.45  viņu možās balsis  kā vienas no pirmajām mēs dzirdētu LR2 ēterā.

Gadsimta garākā līgodziesma” notiek Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.