15. jūnijā plkst. 18.15, gaidot Vasaras saulgriežus, LR2 ēterā iepazināmies ar Liepājas folkloras ansambli „Stiprās sievas” un tā vadītāju Igetu Ozoliņu.

Muzikālā apvienība „Stiprās sievas”, kas sevi dēvē par brīvās gribas folkmūzikas ansambli pirmo reizi tikušās pirms 5 gadiem,  festivāla „Bildes 2013” vasaras nometnē, kur koncertā uzstājušās ar vienu dziesmu. Kad pasākuma vadītājs Varis Vētra vaicājis: „Kā man jūs pieteikt?” viņas, mirkli padomājušas, atbildējušas : „Saki – Stiprās sievas!” 

Ansambļa repertuārā ir tautasdziesmas un Spēka dziesmas. Viņas dzied izpētot un izrunājot dziesmas saturu, vēstījumu un simboliku.

„Stiprās sievas” uzstājušās Baltā galdauta svētkos, vadījušas Jāņu rītu tautiešiem Bonnā, trimdas latviešiem Annabergā , piedalījušās Eslingenas Dziesmu svētkos Vācijā, dziedājušas Brīvdabas muzejā Muzeju naktī, festivālā „Zaļais stars” un lielajā Gadatirgū. Runājot par Saulgriežu tradīcijām, sievas apgalvo, ka Ziemas Saulgriežos viņām esot divi bluķi – viens velkamais un otrs cērtamais, kurā jāizcērt dusmas un sliktās sajūtas, ko gribot atstāt Vecajā gadā. Ziemas Saulgriežos viņas dedzinot arī pērnos Jāņu vainagus.

Vasaras saulgriežos 21.jūnijā plkst. 17.15 „Stiprās sievas” ar svaigi vītiem Jāņu  vainagiem galvā ar spēka vārdiem azotē Liepājas krastā un LR2 ēterā  skandinās „Gadsimta garāko Līgodziesmu”.