5.jūnijā plkst. 15.15, gaidot Vasaras saulgriežus, LR2 ēterā iepazināmies ar Jūrmalas jaukto kori „Vaivari” un tā diriģenti Ināru Freimani.

Koris savu darbību sācis pirms vairāk nekā 20 gadiem, sapulcējoties Vaivaru rehabilitācijas centrā, kur dziedātāji sabraukuši no visas Rīgas jūras līča piekrastes, sākot no Ragaciema līdz pat Priedainei.

Katru gadu 18. novembrī, Līgo svētkos, Ziemassvētkos, kā jau kārtīgs latviešu koris, viņi svētku noskaņu un atmosfēru rada    

ar īpašām svētku muzikālajām programmām .„Vaivaru” dalībnieki lepojas ar to, ka paši organizējuši dažādus koru festivālus, to vidū Jauniešu koru sarīkojumu Dzintaru koncertzālē.

Kolektīvs koncertējis vairākās Eiropas valstīs, uzstājies Somijā, Zviedrijā, Lietuvā, kā arī piedalījies arī Pasaules koru olimpiādē un Eiropas koru olimpiādē Rīgā. Pērn piedzīvots interesants notikums- kopā Viktoru Lapčenoku, Žoržu Siksnu un citām latviešu estrādes zvaigznēm dalība leģendārā Eduarda Rozenštrauha 100.jubilejas koncertā.

Asprātīgi apspēlējot savu nosaukumu „Vaivari”, uz jautājumu: „Vai Vari ?”, dziedātāji vienbalsīgi jeb unisonā atbild: „JĀ, VARAM!”J

Visi jūrmalnieki, arī jūs varat viņus atbalstīt klātienē un LR2 ēterā -21.jūnijā plkst. 20.45, kad LR2 „Gadsimta Garākā Līgodziesma” būs aizvijusies līdz Jūrmalai, kur pašā kūrortpilsētas sirdī  to skandēs jauktais koris “Vaivari”.

Gadsimta garākā līgodziesma” notiek Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.