28. maijā plkst. 15.15, gaidot Vasaras saulgriežus, LR2 ēterā iepazināmies ar Jēkabpils novada jaukto kori „Putni” un tā diriģenti Santu Kasparsoni.

Jau septīto gadu katru pirmdienas vakaru no tuvākajām apkaimēm – Jēkabpils, Rubeņiem, Dunavas, Sudrabkalna, Kaldabruņas, Rubeņiem, Liepām, Brodiem, Kalna un Leimaņu pagasta uz kora mēģinājumu ierodas autobusi ar dziedātājiem. Viņi gluži kā putni salido uz Zasas kultūras namu, lai strādātu, dziedātu, kopā pavadītu laiku un, protams, priecātos. Šobrīd, apvienojoties gan jauniešiem, gan senioriem vecumā no 14 līdz 65 gadiem, jauktajā korī savas balsis skandina ap 40 dažnedažādi putni. Viņi kopā ne tikai strādā, bet arī atpūšas un pavada brīvo laiku – nu jau par tradīciju ir kļuvusi nakšņošana teltīs, laivošana pa Gauju, ugunskura kurināšana un zupas vārīšana lielajā čuguna katlā. Koristi visu darot kopā un viņu moto esot: „Vai nu visi, vai neviens!”

Dziedātāji ar nepacietību gaida savu šīs vasaras lielāko piedzīvojumu - ceļojumu pāri okeānam, uz Toronto, lai piedalītos XV Latviešu Dziesmu svētkos Kanādā.

21. jūnijā, plkst. 11.45, „Gadsimta garākajai Līgodziesmai” piestājot Jēkabpilī, LR2 ēterā klausīsimies jauktā kora „Putni” balsīs un viņu izpildītajā Līgodziesmā.

Projekts „Gadsimta garākā līgodziesma” notiek Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.