11.jūnijā plkst. 15.15, gaidot Vasaras saulgriežus, LR2 ēterā iepazināmies ar Jaunpils jaukto kori un tā diriģenti Lāsmu Pommeri.

Jaunpils novads var lepoties ar bagātīgu kultūrmantojuma klāstu. Šeit atrodas valsts nozīmes arhitektūras pieminekļi – Jaunpils baznīca, Jaunpils viduslaiku pils, Jaunpils muižas parks, Dievkalns un Veckuipju pilskalns kā arī dažādi vietējās nozīmes arhitektūras pieminekļi. Jaunpils novada kultūrvēsture saistīta ar izcilā latvieša Krišjāņa Barona vārdu. Viņš dzimis Struteles muižā, un tās teritorijā bijušas viņa dzimtas mājas. Jaunpils kultūras vērtību vidū noteikti var ierindot arī visai raženu radošo mūžu piedzīvojušo gandrīz vai mūsu valsts vienaudzi-  Jaunpils jaukto kori. Drīz viņus varēsim saukt par simtgadniekiem, jo šogad kolektīvam aprit deviņdesmit pieci! Jubileja pavasarī nosvinēta ar vērienīgu koncertu „Kino mirkļi mūzikā”.

Savukārt 21.jūnijā plkst.19.15 Jaunpils jauktais koris aicinās uz dažiem Līgo mirkļiem, jo šogad pirmoreiz LR2 „Gadsimta Garākā Līgodziesma” piestās arī šajā pusē un kur gan citur, ja ne pie leģendārā novada simbola – Jaunpils pils.

Gadsimta garākā līgodziesma” notiek Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.