29. maijā plkst. 15.15, gaidot Vasaras saulgriežus, LR2 ēterā iepazināmies ar jaukto kori „Aizkraukle” un tā diriģentu Eduardu Grāvīti.

Jauktais koris "Aizkraukle", kas nes sava novada vārdu, dibināts 1971. gadā un vien divus gadus pēc pastāvēšanas izcīnījis iespēju piedalīties Dziesmu svētku simtgades koru sacensību finālā Rīgā. Kolektīvs aktīvi piedalījies skolotāju koru kustībā, dziedot salidojumos visā Latvijā, kā arī ar koncertiem priecējis mūzikas draugus Slovākijā, Lietuvā, Prāgā.  Pirms pāris gadiem jauktais koris "Aizkraukle" starptautiskā koru festivālā Moldovā ieguvis Zelta godalgu, savukārt, lai latviskā un muzikālā vidē ieskandinātu Vasaras saulgriežus, ciemojies Vācijā, pie Freiburgā mītošajiem tautiešiem. Vieni no interesantākajiem Līgosvētkiem svinēti Alpos, kad kolektīvs tieši Saulgriežu laikā ar īpašu latviešu mūzikas programmu  piedalījies starptautiskajā koru festivālā Alta Pusteria. Savukārt šogad Baltā galdauta svētkus 4. maijā koris atzīmēja Lietuvā, bet 23. jūnijā  visus uz kopīgu līgošanu un lielā ugunskura aizdegšanu aicina uz Līgo svētkiem Aizkrauklē, Kalna ziedu pilskalnā.

21. jūnijā plkst.12.15 ikviens Aizkraukles novada iedzīvotājs laipni gaidīts kopā ar jaukto kori „Aizkraukle” pievienot savu balsi, lai LR2 ēterā savu ceļu turpinātu „Gadsimta garākā līgodziesma”.

Gadsimta garākā līgodziesma” notiek Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.