16.jūnijā plkst. 17.15, gaidot Vasaras saulgriežus, LR2 ēterā iepazināmies ar Iecavas bērnu un jauniešu  folkloras kopu „Tarkšķi” un tās vadītāju Kristīni Kareli.

Pēc dažiem gadiem „Tarkšķi” svinēs savu divdesmito jubileju. Tās dalībnieki apgūst visdažādāko tradicionālo mūzikas instrumentu spēli, kā arī dzied, danco, rīko un piedalās nometnēs, paši sev darina tautastērpu elementus, gatavo tradicionālos mūzikas instrumentus, ēdienus un rotājumus. Kopas vadītāja Kristīne Karele par savu sirdsdarbu uzskata folkloras mācīšanu bērniem, viņa savulaik ieguvusi Lielo folkloras gada balvu, kā arī kļuvusi par apbalvojuma «Zemgales Laiks Ziedonim» novadpētniecības nominācijas «Zemgales Kedas» laureāti.  Iecavas ļaudis par viņu teic: „Ja katram Latvijas novadam būtu tāds cilvēks, kāda mums ir Kristīne, tad latviskās tradīcijas, dainas, dziesmas un dejas nekur nepazustu!” Kristīnei esot īpašas dotības ievibrēt pat gaisu sev apkārt latviešu tautasdziesmu četrrindēs. Ar viņu kopā nevarot nedziedāt, jo Kristīnei esot dotības „aplipināt ar folkloru”. Bērni viņu mīlot un „līpot kā mušas pie medus poda”.

Pērnajā rudenī folkloras kopa "Tarkšķi" izdeva jaunu albumu "Sadziedam?", kurā grupas jaunākā paaudze – pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērni iedziedājuši tautā zināmas un iemīļotas latviešu tautasdziesmas.

21.jūnijā plkst. 15.45 bērnu jauniešu folkloras kopa „Tarkšķi” Iecavas vārdu nesīs plašajā pasaulē, LR2 ēterā skandējot „Gadsimta garāko līgodziesmu”.