11. jūnijā plkst. 17.45, gaidot Vasaras saulgriežus, LR2 ēterā iepazināmies ar Austrijas, Grācas latviešu jaukto kori „Pilskalns” un tā diriģenti Ilzi Kroju.

Grācas latviešu jauktais koris "Pilskalns" ticis dibināts salīdzinoši nesen- 2015. gada rudenī, kad diriģente Ilze Kroja ap sevi pulcējusi Grācā un tās apkārtnē dzīvojošos latviešus un Latvijas draugus, kam tuva dziedāšana un latviešu kultūra. Koris uzstājies dažādos vietējos un latviešu kopienas rīkotajos pasākumos, kā arī kopā ar Vīnes Latviešu kori piedalījies 2018. gada simtgades Dziesmusvētkos Rīgā. Arī šobrīd pandēmijas laika ierobežojumi dziedātprieku nav mazinājuši, kolektīvs pēc iespējas turpina no visas sirds darboties, savā repertuārā liekot uzsvaru uz latviešu tautasdziesmām. Dziedātāji atzīst, ka Grācas latviešu jauktā kora "Pilskalns" mākslinieciskā vadītāja  Ilze Kroja  esot viņu dārgums un sirds, apveltīta ar spēju motivēt un iedrošināt, lai dziedāt spētu visi, kas vien to vēlas. Visticamāk, ka šo degsmi un meistarību Ilze  mantojusi no savā tēva, pazīstamā un leģendārā Vispārējo Latviešu Dziesmu un Deju svētku virsdiriģenta Jāņa Dūmiņa.

21.jūnijā plkst. 20.45 (pēc Latvijas laika) „Gadsimta Garākā Līgodziesma” uz brīdi piestās Austrijas otrā lielākajā pilsētā Grācā, kur ar skanīgu līgodziesmu Grācas latviešu jauktais koris „Pilskalns” sūtīs sveicienus Latvijai un LR2 klausītājiem.