3. jūnijā plkst. 16.15, gaidot Vasaras saulgriežus, LR2 ēterā iepazināmies ar Iecavas novada bērnu un jauniešu folkloras kopu „Tarkšķi” un tās vadītāju Kristīni Kareli.

Folkloras kopa pirms pāris gadiem nosvinējusi  savu piecpadsmito jubileju, un tās dalībnieki apgūst visdažādāko tradicionālo mūzikas instrumentu spēli, kā arī dzied, danco, rīko un piedalās nometnēs, paši sev darina tautastērpu elementus, gatavo tradicionālos mūzikas instrumentus, ēdienus un rotājumus. "Tarkšķu" vadītāja Kristīne Karele par savu sirdsdarbu uzskata folkloras mācīšanu bērniem, viņa savulaik ieguvusi Lielo folkloras gada balvu, kā arī kļuvusi par apbalvojuma "Zemgales Laiks Ziedonim" novadpētniecības nominācijas «Zemgales Kedas» laureāti.  Iecavas ļaudis par viņu teic:

„Ja katram Latvijas novadam būtu tāds cilvēks, kāda mums ir Kristīne, tad latviskās tradīcijas, dainas, dziesmas un dejas nekur nepazustu!” Kristīnei esot īpašas dotības ievibrēt pat gaisu sev apkārt latviešu tautasdziesmu četrrindēs. Ar viņu kopā nevarot nedziedāt, jo Kristīnei esot dotības „aplipināt ar folkloru”. Bērni viņu mīlot un „līpot kā mušas pie medus poda”.

21. jūnijā plkst. 12.45 bērnu jauniešu folkloras kopa „Tarkšķi” visus iecavniekus aicina pievienoties viņiem, lai LR2 ēterā skandētu „Gadsimta garāko līgodziesmu”.

Gadsimta garākā līgodziesma” notiek Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.