30. maijā plkst. 15.15, gaidot Vasaras saulgriežus, LR2 ēterā iepazināmies ar Saldus novada folkloras kopām „Medainis” (attēlā) un „Zirņi” un to vadītāju Sarmu Ūpi.

Saldus puses folkloras kopas apgūst un popularizē Kurzemē, īpaši Saldus un Skrundas apkārtnē pierakstītos folkloras materiālus, organizē gadskārtu svētku svinēšanas norises, kā arī dančus sev un citiem.  Sarīkojumos tiek atspoguļotas arī amatu prasmes - adīšana, izšūšana, aušana, kā arī kulinārais mantojums, īpašu uzmanību veltot seno un vērtīgo produktu - medus (folkloras kopa „Medainis”) un zirņu (folkloras kopa „Zirņi”) godāšanai. Pērnās vasaras Dziesmu un deju svētkiem „Medainis” gatavojās ne tikai apkopojot un atdzīvinot Lejaskurzemes nemateriālo mantojumu, bet arī pašu rokām darinot 13. gadsimta arheoloģisko tautas tērpu, jo viņu mērķis bija piedalīties Dziesmu un deju svētku tautas tērpu skatē. Tērpu tapšanas process sācies jau laikus, kad cirptas aitas, mazgāta  un vērpta vilna. Izmantojot pašu vāktas melnalkšņu un sīpolu mizas, kumelītes, madaras, dzeltenās ilzītes, krāsota dzija Turklāt visas tērpu detaļas šūtas ar rokām, lai būtu „pa īstam” - kā jau 13. gadsimtā!

Šogad  23. jūnijā „Medainis un „Zirņi” ikvienu aicina ciemos uz Zirņiem - uz lustīgu līgošanu, kur līdzās dziedāšanai varēšot vērot arī „tejāteri”.

Bet 21. jūnijā plkst. 14.40  Saldus novada ļaudis aicināti piepulcēties folkloras kopām „Medainis” un „Zirņi” un, gaidot saulgriežu vakaru, ar skanīgu „Līgo!” pievienoties LR2  „Gadsimta garākajai Līgodziesmai”! 

Gadsimta garākā līgodziesma” notiek Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.