31. maijā plkst. 16.15, gaidot Vasaras saulgriežus, LR2 ēterā iepazināmies ar Alsungas etnogrāfisko ansambli „Suitu sievas” un tā vadītāju Ilgu Leimani.

Slavenās „Suitu sievas” ar savām skanīgajām balsīm mūs priecē jau vairāk nekā 60 gadus. Par etnogrāfiskā ansambļa dibināšanas gadu tiek uzskatīts 1955. gads, kad dziedošās sievas ar Veroniku Porziņģi (jā, tieši tā - slavenā Kristapa Porziņģa vecmāmiņu) kā priekšdziedātāju piedalījās Aizputes dziesmu svētkos. Darbības laikā ansamblis vairākkārt uzstājies dažādās ārvalstīs - Vācijā, Polijā, Lietuvā, pat Vispasaules folkloriadē Japānā, bet pērn, aprīlī pirmo reizi tā pastāvēšanas vēsturē viesojās Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV), kur piedalījās Latvijas simtgadei veltītos pasākumos. Suitu sievas ir priecīgas, ka viņām piepulcējas jaunās meitas, kuras suitu mantojumu ar lepnumu nes šeit, Latvijā un tālāk pasaulē! Ansamblis filmējies mākslas filmā „Pūt, vējiņi”, piedalījies Nacionālā teātra izrādē „Paši pūta, paši dega”, uzvedis „Senās suitu kāzas”, kas piedzīvojušas 49 izrādes visā Latvijā. Sievas vienmēr aktīvi iesaistījušās dažādās gadskārtu ierašās gan pagastā, gan citur Latvijā, daudz līgots dažādās vietās, arī Zosēnu pagastā kopā ar valsts prezidenti Vairu Vīķi Freibergu. Sadarbībā ar Filoloģijas profesori Janīnu Kursīti tapusi grāmata „Suitu identitāte”. 

„Gadsimta garākā Līgodziesma”, protams, nav iedomājama bez „Suitu sievām”, tāpēc, velkot skaļu „Ēēeeeee!!!” 21. jūnija pievakarē plkst. 16.15 pievienosimies viņām, lai turpinātu LR2 „Gadsimta Garākās Līgodziesmas" ceļu.

Gadsimta garākā līgodziesma” notiek Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.