15.jūnijā plkst. 17.15, gaidot Vasaras saulgriežus, LR2 ēterā iepazināmies ar Alsungas etnogrāfisko ansambli „Suitu sievas” un tā vadītāju Ilgu Leimani.

Slavenās „Suitu sievas” ar savām skanīgajām balsīm mūs priecē jau vairāk nekā 65 gadus. Par etnogrāfiskā ansambļa dibināšanas gadu tiek uzskatīts 1955. gads, kad dziedošās sievas ar Veroniku Porziņģi (jā, tieši tā- slavenā Kristapa Porziņģa vecmāmiņu!) kā priekšdziedātāju piedalījušās Aizputes dziesmu svētkos. Darbības laikā ansamblis vairākkārt uzstājies dažādās ārvalstīs- Vācijā, Polijā, Lietuvā, pat Vispasaules folkloriadē Japānā un viesojies arī Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV), kur kuplinājis Latvijas simtgadei veltītos pasākumus. Suitu sievas ir priecīgas, ka viņām piepulcējas jaunās meitas, kuras suitu mantojumu ar lepnumu nes gan šeit, Latvijā, gan tālu pasaulē! Ansamblis filmējies mākslas filmā „Pūt, vējiņi”, piedalījies Nacionālā teātra izrādē „Paši pūta, paši dega”, uzvedis „Senās suitu kāzas”, kas piedzīvojušas 49 izrādes visā Latvijā. Sievas par uzmanības trūkumu nevar sūdzēties- viņas vienmēr mīļi aicinātas dažādās gadskārtu ierašās gan pagastā, gan citur Latvijā, daudz līgots dažādās vietās, arī Zosēnu pagastā kopā ar valsts prezidenti Vairu Vīķi Freibergu. Sadarbībā ar Filoloģijas profesori Janīnu Kursīti tapusi grāmata „Suitu identitāte”. 

„Gadsimta garākā Līgodziesma”, protams , ne reizi nav iedomājama bez „Suitu sievām”, tāpēc, velkot skaļu un drusku nešpetnu „Ēēeeeee!!!”, 21.jūnija pēcpusdienā plkst. 18.15 viņas pievienosies LR2 „Gadsimta Garākajai Līgodziesmai”.