14. jūnijā plkst. 17.15, gaidot Vasaras saulgriežus, LR2 ēterā iepazināmies ar Austrālijas, Adelaides latviešu jaukto kori „Dziesmu Laiva”.

“Dziesmu Laiva” ir jauktais koris, kas darbojas Adelaides Latviešu Biedrības paspārnē, kā arī uzstājas dažādos sarīkojumos, kuplinot Adelaides latviešu sabiedrību.

Kora pirmsākums bijis tālajā 1951.gadā uz kuģa Nea Hellas, kurš uz Austrāliju vedis otrā pasaules kara bēgļus. No pavisam mazā kodola  radies koris, kurā 10 gadus vēlāk- 1961. gadā bijuši jau vairāk nekā 100 dalībnieku! Tolaik tas bijis lielākais koris ārpus Latvijas.

Savā 50 gadu jubilejā, kolektīvs oficiāli ieguvis nosaukumu „Dziesmu laiva”, kas ņemts no prologa Raiņa lugā „Pūt, vējiņi”. Fragments ir kora moto, kuru sabalsojis komponists Jānis Norvilis. Viņiem ir arī savs karogs, kurā attēlots gan kora moto, gan kora pirmsākums. Laiva šūpojās vēja sadzītos, saputotos viļņos zem tumši zilām debesīm, kur redzams Dienvidu krusta zvaigznājs; masta galā spīd un laivu vada auseklītis. 2018. gadā Dziesmu svētku gājiena laikā karogs lepni plīvojis arī Rīgas ielās!

Šobrīd, kad Adelaidē  atkal ir iespējams brīvi pulcēties, „Dziesmu laiva” atsākusi aktīvu mēģinājumu darbību un pavisam nesen ar sadziedāšanās pēcpusdienu nosvinēti kora jaunā kompaktdiska ar līdzdziedamām latviešu dziesmām atvēršanas svētki. Vēl tikai jāpiebilst, ka laikā, kad Latvijā svin Vasaras saulgriežus, Austrālijā ir ziema! Tomēr jebkuros laika apstākļos, jebkurā pasaules malā- visur, kur mīt latvieši, dzīvo arī latviešu tradīcijas, skan „Līgo!” un smaržo kaut vai eksotiskas, tomēr Jāņuzāles.

21.jūnijā plkst. 13.45 (pēc Latvijas laika) „Gadsimta Garākā Līgodziesma” uz brīdi pametīs Latviju, lai pirmo reizi piestātu Dienvidaustrālijas krastā, piektajā lielākajā pilsētā Adelaidē, kur ar skanīgu līgodziesmu un pašgatavotu Jāņu sieru Adelaides latviešu jauktais koris „Dziesmu Laiva” sūtīs sveicienus Latvijai un LR2 klausītājiem.