Gadsimta Garāko Līgodziesmu ieskandināsim kopā ar Aizkraukles jaukto kori „Aizkraukle” un Jūrmalas jaukto kori „Vaivari” un to diriģentiem Eduardu Grāvīti un Ināru Freimani.

Jauktais koris "Aizkraukle", kas nes sava novada vārdu, aizpērn nosvinējis pusgadsimta jubileju. Tas dibināts 1971.gadā un vien divus gadus pēc pastāvēšanas izcīnījis iespēju piedalīties Dziesmu svētku simtgades koru sacensību finālā Rīgā. Kolektīvs aktīvi piedalījies skolotāju koru kustībā, dziedot salidojumos visā Latvijā, kā arī ar koncertiem priecējis mūzikas draugus Slovākijā, Lietuvā, Prāgā. Pirms dažiem gadiem jauktais koris "Aizkraukle" starptautiskā koru festivālā Moldovā ieguvis Zelta godalgu, savukārt, lai latviskā un muzikālā vidē ieskandinātu Vasaras saulgriežus, ciemojies Vācijā, pie Freiburgā mītošajiem tautiešiem. Vieni no interesantākajiem Līgo svētkiem  piedzīvoti Alpos, kad kolektīvs tieši Saulgriežu laikā ar īpašu latviešu mūzikas programmu  piedalījies starptautiskajā koru festivālā "Alta Pusteria". 

Jauktais koris „Vaivari” savu darbību sācis pirms vairāk nekā 25 gadiem, sapulcējoties Vaivaru rehabilitācijas centrā, kur dziedātāji sabraukuši no visas Rīgas jūras līča piekrastes, sākot no Ragaciema līdz pat Priedainei. 

Katru gadu 18. novembrī, Līgo svētkos, Ziemassvētkos, kā jau kārtīgs latviešu koris, viņi svētku noskaņu un atmosfēru rada ar īpašām svētku muzikālajām programmām. „Vaivaru” dalībnieki lepojas ar to, ka paši organizējuši dažādus koru festivālus, to vidū Jauniešu koru sarīkojumu Dzintaru koncertzālē. Interesants muzikālais piedzīvojums bijis kopā Viktoru Lapčenoku, Žoržu Siksnu un citām latviešu estrādes zvaigznēm dalība leģendārā Eduarda Rozenštrauha 100. jubilejas koncertā.

Kolektīvs koncertējis vairākās Eiropas valstīs, uzstājies Somijā, Zviedrijā, Lietuvā, kā arī piedalījies arī Pasaules koru olimpiādē un Eiropas koru olimpiādē Rīgā. Asprātīgi apspēlējot savu nosaukumu „Vaivari”, uz jautājumu: „Vai Vari ?”, dziedātāji vienbalsīgi jeb unisonā atbild: „JĀ, VARAM!”