Ķekavas vidusskolas tautas deju kolektīvi “Ķekaviņa” un “Šeku reku” ir bērnu un jauniešu tautas deju kolektīvi, kurā dejo bērni un jaunieši vecumā no 3 līdz 16 gadiem.

Kolektīvā šobrīd dejo 170 bērni un jaunieši. Katru gadu veidojam koncertus, kuros dejo “Ķekaviņa” un “Šeku reku” dejotāji, ar prieku dodamies ciemos pie draugu kolektīviem un draugus aicinām pie mums. Ja ir iespējams, tad dodamies koncertēt arī ārpus Latvijas robežām.

Kolektīvi piedalījušies visos Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos kopš kolektīva dibināšanas. 2015. gadā XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos kolektīvi uzrādīja augstus sasniegumus skatēs, divi no Ķekaviņas sastāviem bija arī laureāti. 2018. gadā ar diviem sastāviem piedalījāmies arī deju lieluzvedumā “Māras zeme” Daugavas stadionā un koncertā “Vēl simts gadu dejai” Arēnā Rīga. Enerģiski un cītīgi gatavojāmies arī XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, pirmā gada skatē uzrādot augstus rezultātus.

Kolektīvā regulāri tiek iestudēti jaunradīti darbi, kurus veido kolektīva vadītāji un ar prieku piedalāmies jaunrades deju konkursos “Mēs un deja”.

Lai gan mūsu ikdienas dejojumu pavada neatlaidīgs darbs un vēlme zināt vairāk, kā tikai dejas soļus, kolektīvam ir iedibinātas savas tradīcijas, kurās mēdzam nolikt malā mēģinājuma un tautas tērpus un kopā atpūsties, radīt piedzīvojumus, atmiņas un priecāties par kopā pavadīto laiku ar kolektīvu.

Iepazināmies ar Ķekavas vidusskolas tautas deju kolektīviem “Ķekaviņa” un “Šeku reku”, kā arī ar to vadītāju Martu Helēnu Vanagu.