Šajā nedēļas nogalē aicinām apmeklēt vienīgo zvejniekciemu Latvijā ārpus jūras – Rēzeknes novada Nagļu pagastu, kur ar vērienu, teju rītausmā sāksies Zvejnieksvētki Nagļos, “Šogad svētki ir ar īpašu vērienu. Sešos sākas makšķerēšana, Nagļu centrā tek upe. Un tad no astoņiem būs ūdens atrakcijas – supošana un laivošana,”  iesildīties Zvejnieksvētkiem Latvijā vienīgajā iekšzemes zvejniekciemā, aicina viena no pasākuma organizatorēm Anna Baleiša. Gadu gaitā Nagļu zvejnieku sporta svētki turpina piesaistīt dažādu cilvēku auditorijas, tā kā piedāvā sportiskas izklaides iespējas visiem – kā maziem bērniem, tā rūdītiem zvejniekiem. 

“Divas tādas, kas nemainās nekad, tā ir zvejnieka zābaka mešana un svētku karalis volejbols, būs ar humoru dažas aktivitātes un arī spēka pārbaude. Un noslēgumā riktīga zaļumballe -  ar odiem, ar jūlija nakts smaržu ar brīnišķīgu mūziku.”

Un, ja Lubāna ūdeņu vēl nav gana, tad dodieties Rāznas virzienā, kur pirmo reizi divu dienu garumā norisināsies Rāznas Nacionālā parka Ceļotāju dienas, stāsta Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības centra “Rāzna” vadītāja Regīna Indriķe: 

“Gan izbraucieni ar buru laivu Rāznā, gan ūdens velosipēdi, supdēļi, airu laivas un iespējas baudīt gan Ežezera ūdens priekus, gan Rāznā. Un protams, ja ir ūdeņi, tad arī no zivīm gatavoti ēdieni.”

Ceļotājdienas neiztiks arī bez kulinārā matojuma baudīšanas, dabas un kultūrvēstures vērtībām “Tradicionāli piedalās arī Andrupenes lauku sēta un Kroma kolna bruoliste un Jaundomes muiža, tur mēs vairāk varam uzzināt ar latgaliešu dzīvesziņu saistītas lietas un iepazīt Ežezera apkārtni. Būs arī podnieki.

Pirmoreiz ceļotāju dienu ietvaros būs gan cepļa kurināšana un likšana, gan svētdienas dienā arī cepļa izņemšana.”

Tāpat ceļotājiem būs iespēja varēs tikt pie ekskluzīvām zināšanām par makšķerēšanas knifiem Rāznā vai izstaigāt Lūznavas muižu muižkundzes pavadībā, vai vienkārši pabūt Bukmuižas baznīcā. 

Bet, ja dzīslās benzīns rit, tad nu gan Daugavpils ar drifta festivālu gaida: “Uz Daugavpili vairāk nekā 100 sportisti dodās.  Piektdien mums ir brīvie treniņi, sestdien oficiālie treniņi ar kvalifikāciju un svētdien pati galvenā diena, kad visi finālbraicieni,” solot pamatīgu adrenalīna devu nedaudz savādākā trasē, teic sacensību organizators Jānis Blušs.

“Lai skatītājiem būtu patīkamāk skatīties, vairāk dūmu un spraigākas cīņas būs. Visiem skatītājiem nebūs tikai skatītāju zonu, bet varēs apmeklēt dalībnieku parku, parunāties ar sportistiem, sabildēties ar mašīnām.”