Viļānu novada Dekšāru pagasta „Latgaļu sātā” sestdien ir unikāla iespēja  iepazīt tradicionālo latgaliešu kultūru, turpina biedrības „Latgales tradicionālās kultūras centrs „Latgaļu sāta” dibinātājas Dainis Mjartāns:  „Varēs iemēģināt roku maizes cepšanā, bet maizi bez sviesta jau ar nevar ēst, būs arī sviesta gatavošanas darbnīca, varēs apgūt kokles spēli. No Madonas būs podnieks Karlsons, kas lasīs nelielu lekciju un rādīs podniecības elementus, tāpat būs iespēja iemēģināt roku podniecībā, bērni varēs pamēģināt aust celaines, būs vakarēšana ar Viļānu novada lauku kapelu „Bumburneicys”. Tā ir tāda mūsu desmitgades atzīmēšana, varēs redzēt, ko pa šiem desmit gadiem esam paveikuši, un varēs iemēģināt roku tradicionālās lietās.” Arī pati  „Latgaļu sātas” ēku apbūve ir visīstākā latgaliešu kultūras lieciniece: „Saglabājies aukstai gals un pati māja faktiski ir kā brīvdabas muzejs.” 

Savukārt pārdesmit kilometrus tālāk esošajā Rēzeknes novada Audriņu lidlaukā notiks šogad vērienīgākais aviācijas šovs Latvijā: „Demonstrēs gaisā savas iespējas Robežsargu aviācija, Airobātiskā komanda no Lietuvas, Daugavpils izpletņu lēcēju klubs, gaisa baloni. Cilvēkus jau laidīs uz skrejceļa un tuvumā pie lidmašīnām jau no desmitiem, tad lidmašīnas varēs redzēt ļoti tuvu, viņās varēs iekāpt iekšā, parunāt ar pilotiem,”  teic pasākuma organizators Uldis Peļņa.

Balvu novada Tilžā sestdien patriotisks pasākums „100 soļi uz brīvības ielas”: „100 soļi uz Brīvības ielas nozīmē 100 soļi pagātnē, 100 soļi nākotnē. Gan nākotnes idejas, gan pagātnes stāsts būs par šiem 100 soļiem uz Brīvības ielas. Svētku simbols ir uguns – gaismai, piemiņai, labklājībai, mieram un aizsardzībai,” stāsta Tilžas pagasta pārvaldes vadītāja Anna Bērziņa. Un, lai būtu spēks pašiem līdzdarboties, Tilžas brangākie saimnieki un saimnieces ne tik sacentīsies par labākā titulu, bet arī vārīs gardu zupu, lai jau vakarpusē visi satiktos uguns ceļā: „Uguns enerģijas ceļš uz Brīvības ielas mieram un saticībai, kur iedzīvotāji aicināti nest līdzi lāpu atnesot liesmiņu no savas mājas pavarda, ar šo mēs nonākam estrādē, kur būs svētku koncerts un ugunīgi deju ritmi.”