Šajās brīvdienās visīstāko muzikālo vasarnīcu izbaudīt var Rēzeknē koncertzālē GORS: „Festivālā Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris izbrauc ārpus Rīgas uz laukiem, uz vasarnīcu. Ir pasākumi ne vien pieaugušajiem cilvēkiem, bet ir ļoti daudz pasākumu arī bērniem, tanī skaitā bez maksas,” uz klasiskās mūzikas festivālu „LNSO vasarnīca” aicina koncertzāles mākslinieciskā vadītāja Ilona Rupaine. Ģēniju mūzika, izbrauciens dabā, radošās darbnīcas bērniem un pusaudžiem, kā arī sarunas – tas viss notiek Latgales vēstniecībā GORS. „Kopā ar Vari Klausītāju varēs ļauties muzikālai un zīmējumu improvizācijaipēc tam arī mazajiem skatītājiem būs izrāde „Vējš vītolos”, kurā mūziķi iejutīsies aktiera lomās. Un vakarā tiksimies izcilā Leonarda Bernsteina  100 gades jubilejas koncertā. Programma ļoti daudzpusīga, pirmajā daļā Rahmaņinova ceturtais klavierkoncerts un otrajā daļā Bernsteina mūziklu dažādi fragmenti.”

Bet Balvu novada Bērzpilī būs iespēja satikt īstu muižkungu un izbaudīt muižas dzīvi: „Mums pirmo reizi notiek Bonifacovas muižas svētki un plkst. 16. Muižā ieradīsies muižkungu pāris un tad arī izrādīsim muižas skaisto ēku”, pasākuma organizatore Anna Kriviša aicina saņemt pozitīvo emociju devu gan noskatoties amatierteātra izrādi, gan baudot ko kreptīgāku. „Un tad, kad būsim noskatījušies izrādi muižkungu pāris aicinās uz svētku biezputru turpat muižas pagalmā un noslēgsies pasākums ar zaļumballi kopā ar „Laimas Muzikantiem”. Paralēli varēs izbraukt muižkunga karietē un nobildēties ar muižkungu pāri.”

Nofotografēties ne gluži ar muižkungu pāri, bet pašiem kļūt par foto stāstu daļu varēs Kārsavā, kur novada svētku ietvaros notiks vēl nebijis pasākums Kārsavas novadā – izstādes “Kārsavas stāsti” atklāšana. Šis ir grandiozs pasākums, kurš ieskicēs foto fragmentus no senatnes un tagadnes, kā arī sniegs ieskatu par rakstu krājumu “Kārsavas stāsti”, kas iznāks novembrī, turpina muzeoloģe Ineta Zelča- Sīmansone  „11 lielformāta foto attēlos būs skatāms tas, kas pašlaik ir atlicis no kultūras mantojuma Kārsavas novadā.”