Šajās brīvdienās aicinām apmeklēt Latvijā vienīgo pilsētu, kura veldzējas piecu ezeru ieskauta, Ludzu. Te visas sestdienas garumā norisināsies tematiskā “Ūdeņu diena”.

“Mums jau ir pieci ezeri, mēs esam ezeru galvaspilsēta,” uz vecāko un iespējams šarmantāko Latvijas pilsētiņu Ludzu aicina tūrisma informācijas centra vadītāja Līga Kondrāte. “Šinī karstajā laikā Ūdeņu diena taisni vietā! Tāpēc varēs doties laivu braucienā pa īsāko Latvijas upi Plītnīcu no Zvigzdenes ezera līdz Mazajam Ludzas ezeram.” Savukārt Lielajā Ludzas ezerā varēs ne vien, kā Latgalē saka mauduotīs, jeb peldēties, bet arī izbaudīt dažādas ūdens izklaides, savukārt gūt atelpu no ikdienas skrējiena varēs plostojot pa Mazo Ludzas ezeru, un ir padomāts arī par romantiskas mīļotājiem – koncerts uz ezera. “Kas skanēs no plosta ezerā un apejot ezeram, pa četrus kilometrus garo pastaigu taku varēs klausīties dziesmās par un ap ūdens tēmu un skaisto vasaru, kurā dzīvojam.”

Ja vēl runājam par romantiskām pastaigām, tad noteikti izmantojiet iespēju izstaigāt nule atklāto, Latvijā garāko pontonu tiltu,  “Pontonu tilts ir 289 metri garš. Tā savieno Mazā Ezerkrasta ielu, jeb kā mēs viņu saucam – Promenādi- vecpilsētas daļu ar pilsētas aktīvo zonu - pludmali Radziņš,”  stāsta šī projekta vadītāja Ilona Mekša.

Arī Ziemeļlatgales pērle Viļaka lepojas ar pontonlaipu, pa kuru var nokļūt līdz mītiskajai Viļakas ezera salai, kur joprojām saglabājušies fragmenti no kādreiz majestātiskās Marienhauzenas pils.

“Mums ir palikuši daži pils fragmenti, sienas, un šobrīd ir iespēja izstaigāt un atklāt salas mītus un noslēpumus,” stāsta Viļakas tūrisma speciāliste Inese Matisāne.  Izstaigājot puskilometru garo pastaigu taku, vizualizējot kādreizējo pils godību, apstājieties arī Viļakas ezera krastā, lai izjustu vēja, ūdens, saules radīto saspēli ar vides objektu “Ūdens”. Vējainā laikā vislabāk izbaudīt šī vides objekta spēku, krāšņumu. Kad saule atspīd tās lāsītes atspīd un ir ņirboša, vizuļojoša skaņa. Objekts veidots no 2652 metāla lāsītēm, kas arī simbolizē šo Viļakas ezeru, ūdeni, vēju.”