Šajās brīvdienās mākslas pazinēji un mīļotāji aicināti uz Preiļiem, kur sestdien plkst.14 norisināsies Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā pasniegšanas ceremonija, turpina Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeja direktore Tekla Bekeša „Šogad, tāpat kā pirmajā gadā, mūsu pasākuma režisors ir Preiļu goda pilsonis, režisors Jānis Streičs. Viņš iecerējis apdziedāšanu folkloras kopas „Rūtoj” izpildījumā, un šogad rādīsim to, ko paši Preiļi prot. Mums ir vairāku konkursu laureāts deju kopa „Gaida” un notikumu kuplinās arī Preiļu Mūzikas un mākslas skolas netradicionālās modes skate “Tādas lietas”.”

Savukārt Lūznavas muižā sestdien no plkst.16.00 tiks svinētas Eiropas Kultūras mantojuma dienas. „Mēs šo dienu svinēsim gan kā izzinošu ekskursiju, kurā varēs izzināt muižas restaurācijas detaļas,” stāsta muižas pārstāve Inga Žirgule, vakara turpinājumā aicinādama uz keramikas cepļa izņemšanu un satikšanos ar izstādes „Latgale. Līvāni. Stikls+” radošo komandu. „Un pašā vakarā muižā tiks izrādīts Lietuvā radītais senās mūzikas uzvedums “Svētā Genēzija trupas ceļojums pa Eiropu”.”

Bet, ja esat īstens sēņošanas entuziasts, tad nepalaidiet nakts sēņošanas festivālu „Ejom bakuot!”.Šis ir vienīgais nakts sēņošanas paskums Latgalē, kas pulcina vairāk kā 100 sēņošanas entuziastus ne tikai no Latgales, bet arī no citām valstīm,” uz sestdien plkst.20.00 notiekošo tradicionālo  nakts piedzīvojumu Kārsavas novada dabas parkā „Nūmernes valnis”, aicina novada pārstāve Antra Barkāne. Noteikumi dalībniekiem paliek nemainīgi – trīs azartiski, naksnīgai meža izpētei un sēņošanai apbruņoti dalībnieki. „Brango sēņu guvums tiks vērtēts dažādās nominācijās gan individuāli, gan komandās. Tāpat katram ir jāpadomā par naksnīgai sēņošanai atbilstošu ekipējumu – lukturītis labākam redzējumam, nazītis – medījumiem un grozs – atradumiem.” Pēc veiksmīgām sēņu medībām varēs iestiprināties ar putru un nodoties naksnīgai romantikai: „Kopīgi noskatīties atjaunoto mākslas filmu „Motociklu vasara”  un dziedāt dziesmas pie ugunskura kopā ar Gregu un draugiem.”