Ja šajās brīvdienās Jūsu ceļi ved uz Rēzekni, tad ziniet, ka Latgales vēstniecība GORS ar riktīgi latgalisku koncertu noslēdz savu piecgades svinību koncertu sēriju.  Kā atzīmē koncertzāles mākslinieciskā vadītāja Ilona Rupaine, kaut ko tik latgalisku, tradicionāli jestru un sirsnīgu nav piedzīvojusi ne koncertzāle, ne Rēzekne „Tas būs sadziedāšanās koncerts, ko mēs šādā formātā rīkojam pirmo reizi, kad četras grupas - grupa “Rikši” un grupa “Tautumeitas”, vīs balsis ar ar septiņiem izskatīgiem vīriešiem  “Chveneburebi” no Gruzijas un “Babkiny vnuki” no Krievijas.” Piecgades programmas noslēgums būs kā varens un līksms simfonijas fināls, kura galvenais trumpis latgaliskā sirsnība un izdziedāšanās.

Bet šajā nedēļas nogalē baudīt grafisko mākslu Daugavpilī aicina Marka Rotko centra vadītāja vietnieks Māris Čačka „Šogad grafikas simpozijs ir pavisam īpašs un interesants. Tas notiek septīto reizi pēc kārtas un pirmā reize ir tāda, ka visas dalībnieces ir daiļā dzimuma pārstāves.” Turklāt Rotko centrā varēs baudīt ne tikai mākslu, bet attīt laika ratu pavasarī un priecāties par tulpju ziedēšanu „Jāņa Salena tulpju ziedēšanas  tulpju kolekcijas izstādi, kas ir tā kā apstādinātas, drusciņ nogaida un uzziedēs Rotko centrā. Bija solītas simts šķirnes, bet laiks ienes savas korekcijas un tulpēm raksturīgās visas papagaiļu krāsas.”

Savukārt rīt Daugavpils novada Valabolē, kopā ar etnogrāfisko ansambli „Vabaļis” būs iespēja kļūt par lieciniekiem kādai īpašai, tikai Latgalē saglabātai tradīcijai – maija dziedājumi pie ceļmalu krustiem, turpina etnogrāfiskā ansambļa dalībniece Anna Rubina  „Lyudzamīs pi krysta, skaitam puotorus rūžukrūni, Jumprovys Marejis litāneju, padzīžom . Ogruok cylvāki guo katru dīnu, tagad cylvāku ir palics pavysam moz. Pi myus sādžā tik naz cik buobeņu, bie jaunī, tagad i man mozmeita Daugavpilī. Palykuš myus nadaudz. Braukojam svātdinēs pi tim kristim, kur nivīns nadzīd, apkūpt apkūp a nadzīd.”  Vaboles pagastam raksturīgs arī tas, ka šeit bija un arī šodien ir Latvijā vislielākais krucifiksu skaits – 29, kas izvietoti gar ceļmalām 25 kilometru garumā.