Ja jūsu ceļi šajās brīvdienās ved uz Latgali, tad jau piektdien septiņos aicinām uz īsteni latgalisku vakarēšanu. Rēzeknes novada Rogovkā ar koncertuzvedumu “Suprātka Kuorklinīkūs jeb Andryvam Jūrdžam – 175” tiks svinēta izcilā latgaliešu kultūras darbinieka dzimšanas diena. „Koncertuzveduma autore ir dzejniece Anna Rancāne. Pasākumā piedalīsies vietējie pašdarbnieki un postfolkloras grupa “Rikši”, Vincents kūkojs, Arnis Slobožaņins. Visi kopā radīsim atskatu uz Andriva Jūrdža dzīvi, uz viņa darbību un kāds viņš bija kā cilvēks. Viņa darbība ir nozīmīga gan Rēzeknes novadam, gan Latgalei kopumā,” stāsta pasākuma organizatore Inga Vigule.

Lai pasākums būtu pieejams plašākai auditorijai, to varēs vērot tiešraidē Latgaliešu kultūras ziņu portāla lakuga.lv facebook kontā.

Savukārt cita Latgales dižgara - Franča Trasuna muzejā “Kolnasāta” Rēzeknes novada Sakstagalā sestdien vienos akcijas “Satiec savu meistaru” ietvaros norisināsies saruna ap un par tautastērpu„Tā būs iedvesmas saruna, maza dzirkstelīte ceļā uz savu tautas tērpu,” stāsta biedrības “Latgales etnogrāfiskā vēstniecība” dibinātāja, rokdarbniece Iveta Seimanova. „Mūsdienās tautas tērpu detaļas ir ekskluzīvs, rokām izgatavojams produkts. Runāsim arī par praktiskām lietām, kā uzglabāt tautas tērpu, kā to pasargāt no kodēm. Dosim arī norādes par vēsturiski īstām lietām, par jaunradi, par modes ietekmi.  Inga Circene stāstīs par rotām, iepazīstināsim ar dažādu novadu saktām.” Un, kamēr lielie izdzīvos pagaidām teorētisko ceļu līdz savam tautastērpam, mazie varēs aplūkot ievērojamo leļļu kolekciju. „Tur ir pārsvarā „Staumes” ražotās Baibas un Ainas, bet ir arī „Daiļrades” ražotās lelles tā laika atveidotajos tautas tērpos ”. Muzejā skatāmi arī 19.gs. otrās puses tautastērpi. „Vydsmuižas sievas un vīra tērps, skatāms arī Rēzeknes apriņķa ziemas mētelis, turpat gozējas Preiļu lepnais burnass, kas varbūt nav tik izteikti latvisks.”

Un, kad gūta iedvesma darināt savu tautastērpu, svētdien trijos aicinām uz Lūznavas muižu, lai nedaudz pagarinātu vasaru sajūtu un garšu festivāla „Mākslas pikniks” šīs vasaras noslēdzošajā pasākumā, aicina Lūznavas muižas pārstāve Inga Žirgule. „Aicinām visus nesteidzīgai vasaras baudīšanai, kad līdzīgi kā „Mākslas piknikā” cilvēki uz Lūznavu var doties arī ar saviem groziņiem un klausīties un skatīties jaudīgo čellistu trio „Melo-M” un šī jauda, es ceru pārcelsies uz nākamo gadu, kad mēs atgriezīsimies mākslas piknikā ierastajā formātā un aicināsim cilvēkus uz mākslu un garšu festivālu jau sesto reizi.” Domājams, ka "Melo-M" īpašais šarms – spēja apvienot akadēmiskās mūzikas pamatus, virtuozu izpildījumu, rokmūzikas atraktivitāti un pašiem savu stilu būs lielisks restarts jaunai darba nedēļai.