Šajās brīvdienās aicinām piestāt Rēzeknē, kur piektdienas vakarā uzziedēs ķirši un skanēs ērģeles, proti koncertzālē GORS izskanēs uzvedums “Ķiršu koks”, kura pamatā ir itāļu rakstnieces Andželas Noreti grāmata “Mans vectēvs bija ķiršu koks”.

“Ļoti skaista grāmata, gan valodas ziņā, gan saturiski un šos skaistumu mums palīdzēs nodot Jaunā Rīga teātra aktieris Gundas Āboliņš, viņš būs šī teksta lasītājs, bet mūzikas valodu mēs uzticēsim ērģelniecei Ivetai Apkalnai un J. Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas bērnu korim. Manuprāt ļoti gaišs romantiski nostaļgisks uzvedums, kurš mūs aizvedīs gan bērnībā, gan liks padomāt par patiesām vērtībām,” atklāj koncertzāles mākslinieciskās un pasākumu nodaļas vadītāja Ilona Rupaine.

Muzeju nakts ietvaros sestdien rēzeknieši ir gatavi atklāt novada vēsturiskās vērtības un kultūrvēstures bagātības.

Latgales kultūrvēstures muzejā varēs apmeklēt visas ekspozīcijas un iemīcīties Latgales mālos, savukārt Zaļajā sinagogā varēs iekosties foršmakā un izbaudīt ko īpašu.

“No plkst. 20.00 sinagogas pagalmā būs biedrības „Artistence” dažādas mākslinieciskās aktivitātes, portretu zīmēšana, zīmēšana ar ogli, dzejas lasījumi. Un tāpat ārā norisināsies ebreju šabata tradicionālā ēdiena Čolnt gatavošana un degustācija. Sinagoga ir gatava pārsteigt ar daudz un dažādām lietām,” stāsta Rēzeknes TIC pārstāve Elīna Pastare.

Pārsteigumi svētdien gaidāmi arī no Augšdaugavas novadā - dabas parkā "Daugavas loki" norisināsies ikgadējs vasaras piedzīvojums – Tūrisma triatlons.

“Mēs izvēlējāmies vienu no skaistākajiem Daugavas posmiem un galvenais, lai jūs mīlētu braukt ar laivu, braukt ar velosipēdu,” piedalīties sportiskā piedzīvojumā aicina tūrisma, atpūtas un kultūras aģentūras „TAKA” vadītājs Rolands Gradkovskis.

Triatlona trase būs ainaviska un tiks iedalīta trīs posmos – laivošana ar smailīti, riteņbraukšana un foto orientēšanas Augšdaugavas novada Naujenes pagasta Slutišķu un Dileviču ciemu teritorijās.

“Kur ir vieni no skaistākajiem skatiem, kuri ir attēloti uz 10 latu naudaszīmes, kad no vienas puses ir Vēveru krauja, no otras puses Slutišķu krauja , mēs izbraucam cauri Slutišķu Dileviču ciemiem, vairākus skaistus Daugavas līkumus. Šos posmus izvēlējāmies tāpēc, ka te var izbraukt Daugavu gan pa upi, un vēlāk šos posmus mēs braucam praktiski gar krastu, redzot tos skatus, kur tikko braucām ar laivu,” piebilst Rolands Gradkovskis.